Hľadať

Skvelá novinka od Azimutu

Azimut Magellano 50 je prvou motorovou jachtou svojho druhu, ktorá môže plávať takmer všade. Je šetrná k životnému prostrediu a to vďaka svojej homologizácii. Magellano 50 prináša revolučnú novinku v oblasti moreplavby – je vybavené novým hybridným pohonom. Exkluzívny projekt vytvorený v oddelení R&D spoločnosti Azimut-Benetti umožní jachte plavbu pomocou elektromotorov rýchlosťou až 8 uzlov, pričom si pasažieri budú môcť vychutnávať ticho a šum mora.

Svetová premiéra modelu Magellano 50 sa uskutočnila v októbri minulého roka na Medzinárodnej výstave lodí v Janove. Patrí k modelom z novej rady Magellano, ktoré Azimut vytvoril pre všetkých jachtárov, ktorí chcú získať pravé skúsenosti z cestovania, kde sa láska k moru snúbi s potešením.

Vysoká úroveň ekologickej kompatibility, bezpečnosti a stability umožňuje lodi plavbu v rôznych poveternostných podmienkach na mori. Okrem toho nemožno zabúdať na skutočnosť, že model Magellano 50 je schopný zdolávať veľké vzdialenosti pri maximálnej účinnosti paliva. Okrem dôležitých funkcií poskytuje pre posádku dokonalé pohodlie aj počas dlhšieho pobytu na palube. Na tom sa podpisuje aj interiér, ktorý je vytvorený z prírodných materiálov. Po prvýkrát sa tu v dokonalej harmónii spája moderný štýl s námorníckymi tradíciami.

Už dlhšie obdobie spoločnosť Azimut považuje za najvyššiu prioritu vzťah k životnému prostrediu Z tohto dôvodu sa ako prvá na svete získala notáciu RINA „Green Plus“ v segmente stredne veľkých plavidiel, čo predstavuje výnimočný triumf pre samotného výrobcu a jeho návrhársky tím. Magellano 50 spĺňa všetky požiadavky v oblasti „zeleného programu„, čoho príkladom sú dve najnovšie pohonné jednotky s nízkymi emisiami. Práve tento model získal certifikát životného prostredia ISO 14001.
A aby nebol certifikátom koniec, pridávame ďalší certifikát od spoločnosti FSC (Forest Stewardship Council). Ten zaručuje, že drevo použité na palube pochádza z lesov, ktoré sú spravované v súlade s eko-kritériami (plánované výruby, výsadba vyrúbaných stromov), a tiež zabezpečuje, že pracovný proces sa podriaďuje ekologickým a sociálnym normám.

Magellano 50 s hybridným pohonom ponúka svojmu majiteľovi voľbu, buď bude využívať klasické pohonné jednotky, alebo sa nechá rozmaznávať elektromotormi, ktoré mu zaručujú takmer úplnú elimináciu hluku (až o 80%), vyšší cestovný komfort a veľmi dôležité  zníženie spotreby. Hybridný pohon zabezpečuje zálohovanie tradičných motorov dvoma elektromotormi o sile 20 kilowattov, ktorým energiu dodávajú akumulátory. Elektromotory pracujú v momente, keď nie sú dieselové motory v prevádzke, pritom dosiahnu maximálnu rýchlosť 8 uzlov. Pri vyššej rýchlosti už pracujú tradičné dieselové agregáty, ktoré dokážu vyvinúť rýchlosť až 22 ulov. Prechod z jedného pohonného systému na druhý sa deje automaticky, podľa rozhodnutia kapitána a rýchlosti plavidla.

Interiér predstavuje majstrovské dielo v oblasti dizajnu, a tento model je jediný na svete , ktorý umožňuje majiteľovi zvoliť si medzi štyrmi variantami. V priestrannom dolnom salóne – nachádza sa uprostred lode – medzi hlavnou – majiteľskou kabínou a VIP kabínou na prove, je možné vybrať si z niekoľkých konfigurácii. Možnosti prispôsobenia plavidla posilňujú puto medzi majiteľom a jeho jachtou. Svetlo vstupuje na dolnú palubu prostredníctvom niekoľkých priestranných okien. Tie plnia jednak klasickú funkciu osvetlenia priestorov, ale i estetickú, vďaka čomu dostáva interiér elegantný vzhľad. Poťahové materiály charakterizujú prirodzené farby inšpirované námorníckymi tradíciami.

Azimut Magellano 50 – Cesta k úspechu

Spoločnosť Azimut za pomerne krátke obdobie zistila, že smer, ktorý si zvolila pri produkcii modelu Magellano je naozaj ten pravý. Úplne nový model 50 vytvorený v lodeniciach v talianskom Turíne za asistencie s prestížnym dizajnérskym štúdiom z Holandska Cor D. Rover, si vyslúžilo významné medzinárodné ocenenie „European Powerboat of the Year 2011″.

Words & Photos: Yachtnavigator

www.yachtnavigator.sk

Mohlo by sa Vám páčiť