Hľadať

Sloboda na mori má meno Azimut 103S

Azimut Yachts pred rokom na Dubai Boat Show hrdo predstavil svoju novú vlajkovú loď – jachtu Azimut 103S. Toto ušľachtilé plavidlo je spojením talianskeho dizajnu a najnovších technológií.

Azimut 103S

Práve región blízkeho východu je pre Azimut 103S jeden z hlavných trhov, čiže jeho prezentácia v Dubaji teda zrejme nebola náhodná.
Autormi nápadu vytvoriť plavidlo, akým je Azimut 103S, sú dizajnéri spoločnosti Azimut, s ktorými spolupracoval aj známy Stefano Righini. Kombináciou ich talentu vznikla prestížna športová jachta a jej propagačným nástrojom sa stal slogan – „zameranie na slobodu.“ Ako slobodné označujú jej konštruktéri využitie kabíny a oddychového priestoru, ktoré je možné jednoduchým otvorením predeľovacích dverí prepojiť.

Pocit slobody majú Azimutu 103S dodávať aj veľké bočné okná s jasným cieľom zabezpečiť dostatočný prísun denného svetla. Sloboda je zaručená pre majiteľov lode a hostí, pretože plavidlo je navrhnuté tak, aby posádka mala zabezpečený samostatný vstup na jachtu, bez toho, aby akokoľvek narúšala relax, či zábavu na palube.
Luxus, rovnako ako v interiéri, výrazne dominuje aj exteriéru lode. Nezaostáva ani „kapitánsky mostík“, ktorý zdobí prvotriedny nábytok.

Spojenie krásy a technológií

Slobodu vyjadruje podľa konštruktérov aj samotné ovládanie jachty. Tá je spojením ohromujúcej krásy a najnovších technológií. Potvrdzuje to aj skutočnosť, že plavidlo spĺňa medzinárodnú smernicu o klasifikácii vysokorýchlostných plavidiel (HSC Code), ktorá udáva štandardy pre kompatibilitu materiálov a motorov plavidiel. Pre zaujímavosť, túto jachtu poháňajú 2 motory V16 s výkonom 1 790 kW.

Azimut 103S disponuje viac ako 120m2 využiteľného priestoru. Ten je rozdelený medzi kokpit, relaxačný priestor, hornú palubu a plošinu s kormidlom.

Spomínaný model je prvým, v ktorom je horná paluba (cez schodisko) prístupná aj z kokpitu. V prednej časti paluby sa nachádza dôležité riadiace a navigačné centrum, ktoré vyniká novým dizajnovým prevedením. Rozloženie jednotlivých prvkov na palube lode zabezpečuje podľa výrobcu ďalšiu slobodu – slobodu vychutnávať si nadštandardný priestor. Pre zaujímavosť, v prednej časti plavidla má svoje miesto aj špeciálne vyčlenený priestor na opaľovanie a relax, ktorého súčasťou je aj pohovka v tvare „C“.

Úspech

Azimut 103S získal cenu za najlepšiu jachtu v kategórii nad 70 stôp na súťaži „Motor boat of the year 2008″. Súťaž vyhlasuje prestížny magazín Motor Boats Monthly a Motor Boat & Yachting.
Ocenenie získalo toto plavidlo po dôkladných technických skúškach vykonaných odbornou porotou. Podľa názoru jej členov Azimut 103S spĺňa všetky požiadavky zacielené na vysoký komfort, technickú vyspelosť i dizajn.

Azimut Yachts patrí k svetovým lídrom v produkcii luxusných jácht. Je súčasťou skupiny Azimut – Benetti Group. Podla výkonného riaditeľa tejto talianskej spoločnosti – Federica Martiniho Azimut 103S je dôležitým projektom, ktorý majiteľovi a jeho hosťom ponúka slobodu, intimitu a to vďaka inovatívnej konštrukcii plavidla, exkluzívnemu vnútornému priestoru aj exteriéru, a použitiu luxusných materiálov.

František Kvarda              Photos: Azimut Yachts

www.azimutyachts.net

Mohlo by sa Vám páčiť