Hľadať

Slovenský trh sa dočká modelu Optimus L9

LG Optimus L9 bude pokračovať v štýle, v ktorom sa nesie celý rad L-Series. Po odozve na modely Optimus L3, L5 a L7 bude uvedený do predaja mobilný telefón LG Optimus L9. Unikátny dizajn zdedí po svojich predkoch.

V zmysle dizajnovej filozofie série L bude mať LG Optimus L9 len 9,1 mm tenké telo s kovovým pruhom, ktorý ho opticky ešte viac zoštíhli. Užívateľ ho vďaka tenkým rozmerom ľahko uchopí.

IPS displej o veľkosti 4,7 palca je najväčší vo svojej triede a dokáže zobraziť čistý obraz, ktorý vďaka zobrazeniu aj tých najväčších detailov takmer nerozoznáte od skutočnosti. Poskytne pohodlné sledovanie videa. Batéria s kremičitým elektrolytom s kapacitou 2,150 mAh umožní užívateľovi používať nové zážitkové funkcie (UX) pokojne celý deň, pretože maximalizuje výkon, ale nestráca nič z elegantného dizajnu. Napríklad oproti konkurenčnému Galaxy S II vydrží o 30% dlhšie. V sieti 3G Vám LG Optimus L9 dovolí telefonovať celých osemnásť hodín.

Vďaka UX funkciám ako QTranslator, My Style Keypad alebo stále obľúbenejšie QMemoTM bude LG Optimus L9 ešte inteligentnejším smartfónom.

QTranslator okamžite prekladá nielen slová, ale aj celé vety a frázy formou jednoduchého skenovania. Vďaka technológii optického rozpoznávania znakov (OCR) dokáže previesť do iného jazyka list, ktorý naskenujete fotoaparátom. Pre preklad slov, viet alebo fráz používa elektronický slovník a online prekladač. Podporované sú slovenčina aj čeština.

LG Optimus L9 je určený zákazníkom, ktorí chcú telefón s veľkým displejom, kvalitným fotoaparátom, dostatočným výkonom a dlhou výdržou za dobrú cenu,“ hovorí obchodný riaditeľ LG Electronics divízie Mobilné komunikácie Petr Kuboš. Navyše LG Optimus L9 obsahuje vylepšenú aplikáciu pre jednoduché vybavovanie emailov, inšpirovanou programom pre PC, ktorú pozná väčšina užívateľov.

My Style Keypad je funkcia, ktorá prispôsobí rozloženie klávesov tomu, či používateľ píše ľavou, pravou alebo oboma rukami. LG Optimus L9 do výbavy dostane aj QMemoTM, dovoľujúcu užívateľovi zachytiť, zapamätať a s ostatnými zdieľať nápady zaznamenané iba prstami.

Optimus L9 je skvelý smartfón, ktorý bude cenovo dostupný širokej verejnosti,“ hovorí Martin Malý, tlačový hovorca LG.

Odporúčaná maloobchodná cena tohto telefónu bude 317 € vr. DPH a bude v čiernom a bielom variante.

Základná špecifikácia:
OS: Android 4.0 Ice Cream Sandwich
Chipset: 1GHz Dual-Core
Hlavný displej: 4,7 palcový IPS displej
Pamäť: 1GB DDR2 (RAM) / 4gb e-MMC
Fotoaparát: 5MP zadné / VGA predný
Batéria: 2150 mAh SiO +
Veľkosť: 131,9 x 68,2 x 9,1 mm / 125g
Ostatné: DLNA, QMemoTM, QTranslator funkcie, My Style Keyboard funkcie

Words & Photos: LG One

www.lge.sk

Mohlo by sa Vám páčiť