Hľadať

Slúchadlá stvorené pre hudobníkov

Pre milovníkov kvalitného zvuku pripravila spoločnosť Sony revolučnú novinku. Do vývoja nových prémiových slúchadiel totiž zapojila svoje hudobné štúdio a na ich výrobe sa tak podieľali aj profesionálni hudobníci. Medzi najznámejších patrí napríklad anglická speváčka Katy B, či skupina Magnetic Man. Výsledkom ich kreatívnej spolupráce je nový rad slúchadiel MDR-1, ktorý sa pýši dokonalou izoláciou zvukov, vynovenou technológiou reprodukcie basov a prepracovaným dizajnom.


Sony MDR-1: Exkluzívny zvuk vyvinutý profesionálmi

Nový rad slúchadiel Sony MDR-1 vznikol jedinečnou spoluprácou umelcov, technikov a hlavného zvukára jedného z najrešpektovanejších hudobných štúdií v Londýne, Naweeda Ahmeda. Umelci spolu s odborníkmi identifikovali kritické sub-basové pásmo 30-40 Hz, ktoré je typické pre súčasné hudobné štýly. Ich názory viedli k vylepšeniu konštrukcie a vytvoreniu dizajnu Beat Response Control s technologickou inováciou, ktorá reprodukuje dynamické basové frekvencie. Výsledkom je rýchlejší a „rytmickejší“ nízkofrekvenčný rozsah, jednoducho povedané, basy v týchto slúchadlách vás doslova posadia na stoličku.

Štandardná verzia slúchadiel MDR-1R disponuje špeciálne vyvinutou 40 mm membránou s polymérovou vrstvou z tekutých kryštálov. Takáto inovatívna štruktúra poskytuje potrebnú pevnosť a nízku hmotnosť. Slúchadlá majú špeciálne skonštruované budiace jednotky, ktoré zabezpečujú extrémne širokopásmové výkonové vlastnosti s rozsahom, ktorý nerozozná ani ľudské ucho. O komfort sa starajú tlak uvoľňujúce vankúšiky, ktoré zabezpečujú stabilné nasadenie a perfektné pohodlie. Každý detail slúchadiel MDR-1R bol prepracovaný za účelom dosiahnutia maximálneho zážitku pri počúvaní hudby. Dôraz na detail je vidieť aj pri novom kábli. Na svojom povrchu má jemné drážky, ktoré zabraňujú frustrujúcemu zamotaniu kábla.


Bezkáblová sloboda a umelá inteligencia

Slúchadlá MDR-1RBT sú variant bez káblov. Cez rozhranie Bluetooth umožňujú bezdrôtové spojenie so zariadeniami podporujúcimi túto technológiu, napríklad so smartfónom. Funkcia „One Touch“ zase uľahčí zdieľanie hudby aj fotografií medzi zariadeniami Sony s NFC komunikáciou. Na okamžité vytvorenie vzájomného spojenia stačí jediný dotyk. Nie sú už potrebné žiadne nastavenia.  Vďaka technológii Stamina poskytujú slúchadlá až 30-hodinovú výdrž na jedno nabitie.

Ak si chcete užiť hudbu do posledného detailu bez akýchkoľvek rušivých zvukov, slúchadlá MDR-1RNC dokážu odstrániť hluk z okolia. Táto verzia slúchadiel využíva plne automatickú digitálnu elimináciu okolitého hluku s umelou inteligenciou. Tá dokáže odstrániť až 99,7% okolitého hluku. Pri počúvaní vás už nič nevyruší. Vďačí za to 2 digitálnym snímačom a vlastnému softvéru – tieto suverénne slúchadlá majú skutočne vlastný rozum!

Slúchadlá radu MDR-1 sú na slovenskom trhu dostupné od októbra 2012 za cenu 240 EUR pri modely MDR-1R, 360 EUR pri modely MDR-1RBT a 400 EUR pri modely MDR-1RNC.

Words & Photos: Seesame

www.sony.sk

Mohlo by sa Vám páčiť