Hľadať

Smartfón Ascend Mate 7 aj na slovenskom trhu

Extrémne rýchly hliníkový smartfón s osemjadrovým procesorom, špičkovou čítačkou odtlačkov prstov, prémiovým spracovaním a výdržou batérie, ktorá aktuálne nemá konkurenciu.

Spoločnosť Huawei, popredný  svetový dodávateľ riešení v oblasti informačných a komunikačných technológií (ICT), začala  od novembra na slovenskom  trhu s  predajom nového 6″ smartfónu Huawei Ascend Mate7, ktorý predstavila v septembri  na veľtrhu IFA 2014 v Berlíne. Ascend Mate7 sa vyznačuje veľkým 6palcovým FHD displejom s extrémne tenkým rámčekom okolo displeja a najlepším pomerom veľkosti displeja k telu telefónu, 7,9mm tenkým pevným telom vyrobeným z jedného kusu hliníka s precíznym spracovaním a jednoduchým elegantným dizajnom s výbornou ergonómiou, ďalej rýchlym osemjadrovým procesorom, kvalitným fotoaparátom a veľkou 4100 mAh batériou, vďaka ktorej sa Ascend Mate7 pýši jednou z najdlhších výdrží vlajkových lodí súčasnosti. Vďaka novej jednodotykovej technológii využívajúcej senzor odtlačkov prstov, podpore LTE a NFC a skvelo odladenému rozhraniu EMUI 3.0 povyšuje Ascend Mate7 mobilný zážitok na novú úroveň. To všetko dopĺňa v tejto najvyššej kategórii telefónov veľmi sympatická cenovka 499 Eur s DPH.   

Inteligentný výkon
Ascend Mate7 sa pýši inteligentným procesorom Huawei Kirin 925 s osemjadrovou architektúrou, ktorý pozostáva  zo štyroch veľkých A15 1,8 GHz čipov a štyroch  malých A7 1,3 GHz čipov, ktoré sa aktivujú v rôznych konfiguráciách v závislosti na výkonových potrebách konkrétnej aplikácie alebo funkcie. Smartfón teda inteligentne hospodári s napájaním. Ascend Mate7 šetrí až 50 % batérie automatickým využívaním menších A7 jadier k obsluhe štandardných aplikácií, ktoré spotrebiteľ využíva prinajmenšom 80 % času. Pri vyšších nárokoch na výkon, napríklad hraní hier, sa zapoja väčšie jadrá A15. Akonáhle  procesor zistí, že sa využíva 85 % až 95 % výpočtového  výkonu jedného jadra, automaticky aktivuje ďalšie jadrá.

Ascend Mate7 je pravdepodobne prvý 6-palcový smartfón s okamžitým jednodotykovým prístupom cez  senzor odtlačku  prsta. Netreba teda ďalej  namáhavo zadávať vstupné heslo. Užívateľovi umožňuje odomknúť telefón minimálne o 80 % rýchlejšie ako zariadenia, ktoré využívajú overenie prístupu pomocou ťahov prstom. Čítačka je umiestená na zadnej strane prístroja a meria 9,16 mm x 9,16 mm. Podporuje až 5 režimov rôznych záznamov otlačku prstov, ktoré sa dajú priradiť režimom „normal“ nebo „hosť“. Užívateľ môže režimy prepínať a zvýšiť tým úroveň ochrany pri zabezpečení súkromných zložiek, aplikácií alebo informácií o platbách. Čítačka má vyšší pomer 508 PPI pre vyššiu presnosť snímania, takže nie je  pri odomykaní telefónu nutné opakovane prechádzať  cez  čítačku prstom, a to ani s mokrými prstami alebo v miernom daždi. Technológia ARM TrustZone rovnako uchováva šifrované dáta odtlačku prsta v čipe pre lepšie zabezpečenie softwarem SecureOS a zabraňuje priamemu prístupu tretích strán.

Ascend Mate7 podporuje najrýchlejšie pripojenie LTE Cat6 s rýchlosťou sťahovania až 300 Mbps a umožňuje stiahnuť film v HD kvalite za necelých 30 sekúnd. Je napájaný lithium-polymérovou batériou s vysokou hustotou a kapacitou 4100 mAh. Do tenkého tela prístroja Ascend Mate7 sa podarilo vtesnať  mohutnú batériu, ktorá umožňuje viac než 2 dni nepretržitého normálneho používania. Vďaka vlastnej technológii úspory energie ponúka Ascend Mate7 tri úsporné režimy – normálny, inteligentný a ultra úsporný. Ascend Mate7 disponuje tiež inteligentnou funkciou tzv. reverzného nabíjania,  kedy po pripojení USB káblom k inému prístroju môže fungovať ako externý zdroj energie.

Štýl a konštrukcia
Ascend Mate7 je vyrobený z viac než 95 % z kovu, čo je pri smartfónoch tejto veľkosti výnimkou. Má vnútornú konštrukciu z pevnej zliatiny hliníka na vynikajúce odvádzanie tepla. Je iba 7,9 mm tenký a váži 185 g a má ergonomicky tvarovaný zadný diel pre ľahšie  ovládanie jednou rukou. Ultra tenká fazeta hrubá  2,9 mm dáva pôsobivý pomeru displeja k telu s hodnotou 83 %.

Vďaka 6-palcovému FHD in-cell LTPS displeju, ktorý spotrebuje menej energie, a JDI Nega-NEO technológii pre pôsobivý vysoko kontrastný pomer 1500:1, sú na telefóne Ascend Mate7 obrázky neuveriteľne ostré. 13MPx zadný fotoaparát na fotenie lepších fotiek z osláv pri slabom osvetlení je vybavený BSI snímačom 4. generácie od spoločnosti Sony so svetelnosťou f/2.0. Predný 5MPx fotoaparát navyše využíva 5P asferický objektív, ktorý patrí v odbore k najlepším a zaisťuje vyššie rozlíšenie a menšie skreslenie obrazu.

Intuitívna jednoduchosť
Ascend Mate7 je vybavený rozhraním EMUI 3.0, čo je nová verzia užívateľského rozhrania Huawei, ktoré sa ľahšie obsluhuje jednou rukou a ponúka úplne nový vzhľad celého softwarového rozhrania. Rozhranie sústavne využíva nový dizajn časovej osi na zjednotenie a zvýšenie užívateľského komfortu v rôznych aplikáciách. Rozhranie EMUI 3.0 je navyše intuitívne a rieši každodenné potreby prostredníctvom praktických a vizuálne pútavých dizajnových  detailov, ako je napríklad  spojenie hlavných funkcií smartfónu – telefonovanie,  kontakty a správy – medzi nimi sa dá totiž jednoducho prepínať  jediným vodorovným prejdením prstom.

Dostupnosť a príslušenstvo
Huawei Ascend Mate7 je na slovenskom  trhu v predaji  od novembra 2014  a je dostupný v striebornej a čiernej variante u vybraných operátorov aj na voľnom trhu. Odporúčaná maloobchodná cena smartfónu Huawei Ascend Mate7 je 499 eur.

Voliteľné príslušenstvo k tomuto smartfónu obsahuje aj nové slúchadlá UltimoPower Active Noise Cancelling Earphones, ktoré znižujú hluk o 15-30 dB a po prvýkrát sa v nich objavujú interné batérie, ktoré sa samé nabíjajú pri pripojení so smartfónom a ponúkajú dve hodiny prevádzky pri pripojení k iným zariadeniam. Slúchadlá vytesňujú pomocou technológie aktívneho potlačenia šumu zvuk v pozadí a na počúvanie  hudby, filmov i hovorov poskytujú pôsobivý a priezračný zvuk. Ďalšie príslušenstvo zahŕňa kožené puzdro a nabíjací stojan, vďaka ktorému sa smartfón môže premeniť na digitálny fotorámček. Uvedené príslušenstvo nie je súčasťou štandardného balenia, ale po dokúpení môže ešte dodatočne navýšiť užívateľský komfort.

Words & Photos: Accedo Slovakia

http://consumer.huawei.com/sk

Mohlo by sa Vám páčiť