Hľadať

Sony s tromi víťazstvami na TIPA Awards 2012

Prestížna asociácia TIPA už po niekoľkýkrát ocenila inovácie spoločnosti Sony v odvetví digitálnych zobrazovacích technológií. Tento rok získalo Sony ocenenia v troch kategóriách. Sony Alfa 65 získala cenu v kategórii najlepšia pokročilá zrkadlovka, Sony NEX-7 v kategórii najlepší kompaktný fotoaparát pre pokročilých užívateľov a pamäťové karty XQC v kategórii najlepšie pamäťové médium pre obrazový záznam.


SLT-A65

SLT-A65 patrí do série zrkadloviek s technológiou priehľadného zrkadla a uchytením objektívu typu A-mount. Fotoaparát ?65 umožňuje snímať úchvatnou rýchlosťou až 10 snímok za sekundu a umožňuje nepretržité automatické zaostrovanie na pohyblivé objekty. A to bez ohľadu na to, či fotografujete alebo snímate videozáznam vo Full HD rozlíšení. Poskytuje tiež pôsobivú kvalitu obrazu s rozlíšením 24,3 megapixla a širokým rozsahom citlivosti ISO (100 až 16000). Elektronický hľadáčik prináša nevídanú možnosť zobrazenia náhľadu výslednej fotografie „Tak pôsobivý vizuálny zážitok predstavuje prevratný zlom v čistote obrazu s extrémne vysokým rozlíšením,“ konštatovala porota.


NEX-7

Kompaktný fotoaparát NEX-7 s vymeniteľnými objektívmi v sebe spája kompaktné rozmery a profesionálny výkon. Štýlová NEX-7čka vyrobená zo zliatiny horčíka s hmotnosťou len 291 g disponuje najmodernejšími technologickými funkciami pre extrémne krátke reakčné časy, presným automatickým zaostrovaním a vynikajúcou obrazovou kvalitou s nízkym šumom. Kreatívne nastavenia rozširujú možnosti fotografa o ďalších 11 režimov a 15 efektov. Zároveň ponúka možnosti manuálneho ovládania. Vďaka pokročilým funkciám, ako napríklad manuálne zaostrovanie pri snímaní Full HD videa v režime, či OLED hľadáčik typu TruFinder s XGA rozlíšením, dosahuje tento fotoaparát takmer profesionálnu kvalitu.

NEX-7 je kompaktný fotoaparát s vymeniteľnými objektívmi, ktorý dokáže poskytnúť rovnakú kvalitu ako poloprofesionálne zrkadlovky. Disponuje rovnakým 24-megapixlovým obrazovým snímačom ako pokročilá zrkadlovka SLT-A77, pričom si uchováva kompaktné rozmery a disponuje praktickým a jasným elektronickým OLED hľadáčikom,“ dopĺňa porota.


Pamäťové karty XQD

Pamäťové karty XQD prinášajú dosiaľ nevídanú rýchlosťou zápisu až 125 MB/s. Nadšencom fotografovania aj profesionálom poskytujú tieto nové pamäťové karty stabilné snímanie fotografií vo formáte RAW. Ak ich bude užívateľ používať XQD-kompatibilných zrkadlovkách, dokáže nasnímať až 100 fotografií vo formáte RAW. Porota sa o nových pamäťových kartách vyjadrila, že „sú vyrobené presne podľa potrieb súčasných pokročilých fotografov a nadšencov videa snímajúcich pomocou digitálnych zrkadloviek. Karty ponúkajú rýchlosť čítania/zápisu až 125 MB za sekundu a v kontinuálnom režime snímania je na ne možné nasnímať približne 100 fotografií vo formáte RAW.“

Words & Photos: Seesame

www.sony.sk

Mohlo by sa Vám páčiť