Hľadať

Sopka Fuji a Tokio ako na dlani

Sopka Fuji a Tokio ako na dlani

Yokohama – mesto inovácie a obchodu a pritom len tridsať kilometrov vzdialené od centra Tokia. Už začiatkom 19.storočia sa stalo jedným z prvých japonských prístavných miest, ktoré sa otvorilo komerčnému svetu, čo v tom čase spôsobilo v konzervatívnom Japonsku ekonomickú revolúciu. Druhé najväčšie mesto krajiny vychádzajúceho slnka sa dnes pýši primátom najrušnejšieho japonského prístavu.

Návštevníka hneď po príchode zaujme demografické zloženie obyvateľov mesta, pozostávajúce zo zmesi etník Číňanov a západných prisťahovalcov. S čínskymi prisťahovalcami a ich štýlom sa môžete stretnúť v životom pulzujúcej štvrti Chinatown. V skutočnosti je väčšina mestských atrakcií koncentrovaná v predmestiach, ktoré svojimi múzeami a pamiatkami stelesňujú filozofiu pyšných obyvateľov mesta i jeho medzinárodnú identitu.

Na vrchných poschodiach najvyššej budovy Japonska – Landmark Tower – sa nachádza  jedinečný Royal Park Hotel. Od roku 1993 je hotel centrálnou dominantou „mesta“ Minato Mirai 21, ktoré je akýmsi mestom v meste, aspoň podľa vyjadrení domácich obyvateľov. Či sa zastavíte za biznisom alebo za zábavou, určite si užijete prvotriedne služby. Budete sa cítiť  ako vo vatičke. Veľkometrážne apartmány s dych vyrážajúcim výhľadom na záliv i na snehom pokryté svahy svetoznámej hory Fuji priamo z vane kúpeľne apartmánu vás určite nadchnú a zanechajú vo vás trvalú spomienku na Yokohamu.

Až možno prehnaný dôraz na detaily, pozornosť personálu najvyššieho  štandardu a prvotriedna pohostinnosť sa za tie roky stali  víťaznou kombináciou, ktorá vyniesla hotel Royal Park Hotel do nových luxusných výšok.

Boris Mojto                                       Photos: Yokohama Convention & Visitors Bureau

www.yrph.com

www.welcome.city.yokohama.jp

Mohlo by sa Vám páčiť