Hľadať

Stelesnenie luxusu a elegancie

Októbrová ochutnávka vín Wine Discovery v Kempinski Hoteli River Park bola venovaná tomu najluxusnejšiemu z vín – šampanskému. Okrem degustácie jedinečných vín z rodinného vinárstva Bonnaire-Clouet z francúzskeho regiónu Champagne čakali na hostí aj vybrané pochúťky, ktoré ešte umocnili chuť vína.

Vďaka ochutnávkam vín Wine Discovery môžu naši hostia spoznať rôzne oblasti a vinárstva. Tentokrát sme si vybrali rodinné vinárstvo Bonnaire-Clouet, ktoré patrí spomedzi malých vinárov, ktorých v tejto oblasti nájdete, jednoznačne medzi tých najlepších,“ vysvetlil Rastislav Šuták, someliér Kempinski Hotela River Park. Už počas zberu sa podľa Rastislava Šutáka začína vytvárať špecifický tzv. „štýl Bonnaire“, ktorého tajomstvo spočíva v ochrane celosti bobúľ hrozna a selektívnom lisovaní.

Ochutnávku toho najluxusnejšieho z vín otvoril Jean-Emmanuel Bonnaire, jeden zo synov Jeana-Louis Bonnaire, ktorý vinárstvo vedie. V rámci ochutnávky bolo možné degustovať vína Bonnaire Tradition, Paul Clouet Grand Cru, Bonnaire Vintage 2005, Bonnaire Variance, Bouzy Rouge a Paul Clouet Rosé.

Rodinné vinárstvo Bonnaire-Clouet pestuje vína v dedinkách Cramant a Bouzy v oblasti klasifikovanej ako Grand Cru. Vinárstvo bolo založené v roku 1932 a vedie ho Jean-Louis Bonnaire so svojimi synmi. V ponuke majú viac ako pätnásť druhov šampanského.

Výhradným dovozcom značiek Bonnaire, de Venoge a Paul Clouet pre Slovenskú republiku je spoločnosť Champagne Slovensko, s.r.o. Cieľom spoločnosti je sprostredkovať potešenie z vín významných a vysoko hodnotených vinárov s menšou produkciou.

Hotely Kempinski Hotel River Park a Grand Hotel Kempinski High Tatras patria do portfólia spoločnosti Best Hotel Properties a.s. Okrem týchto hotelov má spoločnosť v portfóliu aj hotel Crowne Plaza v Bratislave, moskovské hotely Kadashevskaya a Baltschug Kempinski a taktiež reštauráciu Buddha – Bar v Prahe. Akcie spoločnosti Best Hotel Properties a.s., sú kótované na Burze cenných papierov v Bratislave.

Words & Photos: Best Hotel Properties

www.besthotelproperties.sk

Mohlo by sa Vám páčiť