Hľadať

Sviatky na Azúrovom pobreží

V súčasnosti je „módne“ vyraziť si počas vianočných a novoročných sviatkov na miesta, kde slnko štedro ponúka svoje lúče. Chateau Eza, čarovný hotel nachádzajúci sa na jednom z najvzrušujúcejších miest Azúrového pobrežia môže byť jedným z miest, ktoré vás dokážu očariť.

Vo výške 1 300 stôp nad hladinou Stredozemného mora, na vrchole starých zvetraných skál, akoby strážil bývalú stredovekú dedinku Eze. Tá sa nachádza v oblasti Moyenne Corniche, medzi Nice a Monakom.  Zámok z kameňa, ku ktorému sa vinú úzke uličky, príliš malé na to, aby pojali do svojich útrob súčasné automobily. Vnútro zámku však odhaľuje prívetivú tvár pre všetkých hostí, ktorí sa rozhodnú vymeniť sklo, betón a chróm moderných hotelov, za romantiku a pohodlie, dýchajúce históriou. Individuálny prístup vidno už v samotnom zariadení izieb, pretože návštevník má na výber rôzne štýly – ako napríklad romantický, stredoveký, štýl á la Marie-Antoinette, kvetinový, alebo Ľudovíta XV. Všetky samozrejme komfortne vybavené, s balkónmi odkiaľ je možné kochať sa pohľadom na more.

V minulom storočí slúžil zámok ako rezidencia Princa Williama zo Švédska. Neskôr sa dostal do rúk André Rochata, ktorý zámok rekonštruoval a zariadil ho modernou výbavou. V roku 2003 prevzala Chateau Eza španielska investičná skupina Stein Group, ktorá investovala do jeho obnovy milión Eur. V Apríli roku 2004 ponúkol služby prvým návštevníkom.

CHATEAU EZE

– Počet ubytovacích kapacít: 10 izieb a apartmánov
– 3 štandardne vybavené izby
– 2 Superior izby
– 1 De Luxe
– 3 Junior apartmány
– 1 Chateau Suite
– Panoramatická reštaurácia
– Panoramatická reštaurácia s terasou
– Bar
– Súkromná pláž
– Možnosť organizovania konferencií v Royal Room – 25 m2 s kapacitou 20 ľudí.

Peter Fritz       Photos: Chateau Eza

www.chateaueza.com

Mohlo by sa Vám páčiť