Hľadať

Tajomná a voňavá krása LVMINIA

Tajomná a voňavá krása LVMINIA

Bývalá úspešná modelka a dnes úspešná podnikateľka a majiteľka luxusnej značky LVMINIA – Natália Gápľovská sa rozhodla zasvätiť svoj život exkluzívnym sviečkam vyrobeným z jedinečnej zmesi najkvalitnejších prírodných voskov, ktoré sa trbliecu v slnečných lúčoch ako čerstvý sneh. Jej príbeh ma natoľko zaujal, že som sa rozhodol dozvedieť sa viac. Viac o poslaní značky a jej výnimočnosti.

Pre svoje podnikanie ste si zvolili veľmi príjemné, a najmä – voňavé odvetvie. Venujete sa produkcii jedinečných sviečok a parfumov. Čo vás motivovalo k tomuto rozhodnutiu?

Môj strýko sa venoval ručnej výrobe sviečok roky. Vďaka nemu som zistila, že bežné parafínové sviečky, ktorými si spríjemňujeme atmosféru, sú vyrobené z ropy a ich spaľovaním sa do ovzdušia uvoľňuje množstvo škodlivých toxických látok, ktoré vdychovaním spôsobujú dýchacie ťažkosti, alergie, astmu, bolesti hlavy a mnohé ďalšie zdravotné problémy. Parafín je najlacnejšia alternatíva vosku, preto sa aj najbežnejšie používa – napriek jeho chemickému a karcinogénnemu zloženiu. A pritom sú vo svete dostupné kvalitné prírodné vosky, o ktorých, ako som zistila, ľudia bežne nevedia. Začala som teda robiť osvetu, ktorá viedla k založeniu značky ako garancie najvyššej kvality prírodných sviečok – LVMINIA.

Pre váš biznis je určite dôležité poslanie a filozofia, pretože súčasný trh je presýtený množstvom ponúk a pre úspešné napredovanie je dôležité odlíšiť sa od konkurencie. Mohli by ste predstaviť filozofiu značky LVMINIA? V čo sa snaží byť iná a jedinečná v porovnaní s konkurenciou?

Filozofiou značky LVMINIA je vytvoriť najlepšiu sviečku, ktorá bude dokonalá vo všetkých detailoch – od stopercentne prírodných voskov, ktoré horia čisto bez škodlivej chémie, horia omnoho dlhšie ako parafín a majú nádhernú trblietavú štruktúru jagajúcu sa ako čerstvý sneh v slnečných lúčoch; cez dokonalé parfumy, ktoré sama miešam, aby boli absolútne autentické, sviečky voňali nevtieravo a ľudí z nich nebolela hlava ako z mnohých vonných produktov; až po čisto bavlnené knôty precízne vyberané na mieru podľa pomerov voskov, olejnatosti vône, veľkosti sviečky a požadovaného času horenia. Všetky sviečky odlievame do ručne fúkaného skla Bohemia Crystal na mieru vyrábaného pre nás v spolupráci s krásnou rodinnou sklárňou na Morave. Sviečky balíme do luxusných ručne vyrábaných slovenských škatuliek, ktoré dotvárajú ich charakter a umocňujú zážitok z darovania. Poslaním značky LUMINIA je šíriť osvetu o škodlivosti parafínu pri jeho spaľovaní v interiéri a o prírodných alternatívach jemných vonných sviečok vhodných aj pre alergikov či astmatikov. V neposlednom rade si veľmi zakladám na absolútne proklientskom prístupe.  Každý jeden klient musí byť šťastný a urobíme pre to maximum – tým je LUMINIA známa.

Zaznamenal som, že vône do vašich produktov sa miešajú v USA a vo Francúzsku. Prečo ste si vybrali tieto krajiny?

Keď som zakladala celý koncept LVMINIA, hľadala som, kde nájdem tie najlepšie vône. Prirodzene ma to zavialo na juh Francúzska do mesta Grasse, ktoré je nielen kolískou svetovej parfumérie, ale dodnes najväčšou a najuznávanejšou parfumérskou oblasťou. Tu som sa učila, ako sa parfumy vyrábali kedysi a ako dnes a zistila som, že väčšina bežne dostupných parfumov je už čisto syntetická. Prírodu nahrádza syntetika z rôznych dôvodov. Jedným z nich je aj cena. Prírodné zložky sú extrémne drahé, vzácne a do veľkej miery závislé od úrody a počasia. Preto by prírodná produkcia nebola schopná uspokojiť dopyt tak ako syntetická náhrada. Len pre predstavu približných nákladov, na výrobu jedného litra ružového oleja je potrebných 4 až 5 ton ružových kvetov.

Ja neustále hľadám nových dodávateľov a vylepšujem naše produkty. V USA som našla vynikajúce vonné oleje s prísnymi certifikátmi, ktoré sú garanciou najvyššej kvality. Verím, že aj mnohé ázijské krajiny majú veľmi kvalitné esenciálne oleje, ale na základe predchádzajúcich cestovateľských či obchodných skúseností som akosi stratila dôveru a garanciu spoľahlivosti.

V čom sú vaše produkty – sviečky a parfumy – výnimočné? Prečo by sa mal zákazník rozhodnúť pre vás?

Nielen vďaka unikátnej receptúre čisto prírodných trblietavých voskov a ikonickému Bohemia Crystal sklu sú LVMINIA sviečky úžasným hodnotným darom. Pridanie mena a priezviska obdarovaného či mená novomanželov s dátumom svadby priamo na etiketu sviečky zaručí dokonalé prekvapenie, úprimnú radosť a zanechá trvalý dojem.

Na záver doplním informáciu pre všetkých zamilovaných, ktorí čakajú na svoj veľký deň D, ale aj pre svadobčanov. Svadobná sezóna sa čochvíľa rozprúdi, tak prečo sa neinšpirovať a nezvoliť sviečky ako originálny svadobný dar? S menami novomanželov a dátumom svadby na etikete sú vhodné nielen ako súčasť svadobnej výstavy, ako aj svadobný dar hosťom či krásny hodnotný osobný dar novomanželom, ktorý im bude ich deň dlho krásne pripomínať.

 

Peter Fritz

Fotografie: LVMINIA

 

https://sk.luminia.com

 

Mohlo by sa Vám páčiť