Hľadať

Talentovaná Alicia a voňavá Dahlia

Jedna žena, dve mená, jeden jedinečný parfum. Alicia Keys sa do kampane značky Givenchy vložila celá, nešetrila ani trochu svojím talentom. O novej vôni, hudbe a o jej pocitoch sme sa pozhovárali počas prestávky pri fotografovaní spomínanej kampane.

Stali ste sa novou tvárou značky Dahlia Divin. Čo to pre vás znamená?
Všetky si pamätáme na okamih, keď sme ako malé dievčatká použili po prvýkrát mamin parfum. Boli sme v tej chvíli nádherné a silné. Spolupráca so značkou Dahlia Divin mi pripadá celkom prirodzená, keďže ja a Dahlia máme veľa spoločného. Nesmierne sa teším na rozvíjanie tohto dynamického vzťahu. Pripomína mi to staré dobré časy, keď som si po prvýkrát vzala parfum mojej mamy.

Prečo ste prijali výzvu reprezentovať Parfums Givenchy? Ako by ste popísali váš vzťah k tejto značke?
Musím povedať, že som vždy obdivovala túto značku, hlavne pre jej žiarivú krásu, s akou sa prezentuje. Fascinuje ma spôsob, akým tvorcovia tejto značky miešajú prvky mužskosti a ženskosti s každodenným výzorom. Osobne si myslím, že všetky aspekty parfumu Givenchy (vrátane muzikality samotného názvu) vyvolávajú eleganciu a sebavedomie. Spoločenské normy sa neustále snažia presviedčať ľudí, že krása je kombináciou určitého vzhľadu, výšky a dokonca vône. Najviac ma na tejto spolupráci fascinuje, že Givenchy vyzdvihuje rôzne aspekty krásy v ich prírodnej rozmanitosti. Pevne verím, že takto by to malo fungovať. Dahlia Devin chce zachytiť komplikovanosť ženy v jej plnej kráse. Silu ženy, s ktorou vždy treba počítať.

Ako by ste charakterizovali vôňu Dahlia Divin?
François Demachy vytvoril túto večnú a skvelú vôňu spojením troch jedinečných elementov – mirabelky, jazmínu a santalového dreva. Santalové drevo je jedno z mojich obľúbených! Pri skladaní pesničiek si zapaľujem vonné tyčinky zo santalového dreva. Táto kombinácia rôznych vôní robí parfum Dahlia Divin podobným zložitosti ženy a zároveň zdôrazňuje myšlienku, že skutočná krása je plná rozmanitosti.

Aké pocity vo vás vyvoláva táto značka?
Dahlia Divin je parfum, ktorý stelesňuje súčasný trend vo svete krásy – osobné čaro, silu a sebavedomie. Najdôležitejší je však fakt, že skutočná krása vyžaruje z vášho vnútra. Pre mňa moderný parfum predstavuje zrodenie modernej bohyne, ktorá pramení z kombinácie vnútornej elegancie a duše. Ženy sú bohyne!

Ako sa vám podarilo stotožniť so svetom tohto parfumu?
Uvedomujem si dôležitosť rozmaznávania tela aj duše, keďže práve v tom vidím spôsob, akým sa krása prezentuje v každodennom živote. Vo svojej práci sa neustále snažím inšpirovať ženy, aby si našli nejaký čas aj na seba a vydali zo seba maximum. Keď sa žena cíti sebaistá a vyvážená, jej vnútorná krása očaruje celý svet okolo nej. A práve to je dôvod, prečo som bola taká nadšená, keď sa naskytla príležitosť spolupracovať s Dahliou Divin. Touto cestou by som chcela pripomenúť všetkým ženám, že skutočná krása je plná rozmanitosti.

Ktorý je váš najobľúbenejší parfum z minulosti?
Podľa môjho názoru si každá žena rada zaspomína na parfum svojej mamy a starej mamy, lebo to vyžaruje pocit pohodlia a intímnosti. Najobľúbenejšia vôňa mojej starej mamy bola Flower gardenia a mojej matky White musk. Tieto vône ma napĺňajú dobrými spomienkami a láskou, keďže práve títo ľudia ma inšpirovali od začiatku. Cieľom spolupráce s Dahliou Divin je vytváranie podobného pocitu v súlade s pravou osobnosťou človeka.

Ako často používate parfumy?
Veľmi často. Pokladám ich za ideálnu prípravu na každodennú záťaž. Veľmi často sa mi stáva, že si nedokážem nájsť čas na seba, keďže som pracujúca matka. A parfum ma aspoň na chvíľu oslobodzuje. Zbožňujem univerzálnosť parfumu Dahlia Divin. Je to skvelá voľba na pracovné stretnutie, na nakrúcanie alebo na večierok.

Ako by ste hodnotili vizuálnu stránku reklamy?
Jednoducho milujem túto spoluprácu! Podľa môjho názoru reklama dokonale vystihuje rovnováhu medzi esenciou vône a predstavou skutočnej ženy. Zahŕňa v sebe krásu zlata, surovosť dreva a čistotu prírodnej krásy spolu s vlastnosťami silnej ženy. Myslím si, že tento pocit žije vo vnútri každej ženy.

Mohli by ste prezradiť nejaké detaily o veľkolepých šatách módneho návrhára Riccarda Tisciho?
Nádherný dizajn! A sú celkom ťažké. Vidno na nich, že sú vypracované z každej stránky. Umelecké majstrovstvo od zlatého korzetu po výšivku krištáľmi. Je to jeden z výstavných kusov, v ktorom sa žena pretransformuje na modernú bohyňu. Tieto šaty by boli krásne v roku 1920 a zároveň sú nádherné v súčasnosti. Riccardo je veľmi talentovaný.

Ako by ste charakterizovali atmosféru televízneho nakrúcania a spoluprácu s Timom Walkerom? Mohli by ste priblížiť túto spoluprácu?
Myslím si, že Tim v sebe spája intimitu umelca a detailný prístup módneho fotografa. Príbeh reklamy sa točí okolo zaneprázdnenej ženy, hodí sa však na väčšiu časť spoločenstva žien. Spoločnosť nás núti zakrývať našu pravú tvár. Chceme byť krásne, odvážne, vášnivé a chápavé ľudské bytosti. Koncepcia uväznenej ženy a možného úniku ma na tejto spolupráci zaujala najviac. Podľa mojej mienky je to dosť silný odkaz a som rada, že som sa mohla počas nakrúcania realizovať aj prostredníctvom hudby.

Mohli by ste povedať niečo o hudbe, ktorú ste skomponovali špeciálne pre túto reklamu?
Hudba je neoddeliteľnou súčasťou mojej osobnosti. Táto skladba sa začína jemnými melódiami a vyústi do monumentálnej pesničky v súlade s vizuálnou koncepciou celej reklamy. Mojím cieľom bolo vytvoriť skladbu, ktorá vyzdvihuje prednosti parfumu Dahlia Divin – energiu a vášeň modernej ženy.

Aká je vaša predstava o žene Givenchy?
V mojej mysli sa mi vybavuje predstava modernej ženy. Moderná žena, ktorá je elegantná a silná v duši, so schopnosťou spojiť sa s dieťaťom v duši a s vierou vo svoje inštinkty. Veľmi často prenecháva kontrolu emóciám. Dôležité je, že z nej vyžaruje ženskosť v rôznych každodenných situáciách. A čo je najdôležitejšie – žena, ktorá používa parfum Dahlia Divin, je na seba hrdá.

Odkiaľ čerpáte inšpiráciu?
Na prvom mieste stojí moja rodina a môj syn. Oni sú v mojom živote inšpiráciou číslo jeden. Keď sa pozriem do očí svojmu synovi, vidím v nich nekonečné množstvo radosti a príležitostí. Môj manžel je plný kreativity. Všeobecne platí, že život je pre mňa obrovskou inšpiráciou, a to so všetkými poučeniami a výhľadmi. Z hudobného hľadiska ma inšpirovali takí umelci, akými sú napríklad Nina Simone, Prince, Patrice Rushen, Nas, Wu-Tang Clan, Erik Satie, Chopin, Marian McPartland a iní.  Som veľmi rada, že žijem práve teraz, lebo v súčasnosti si človek môže nájsť nekonečné zdroje inšpirácie.

Čo vás napĺňa nadšením?
Zaujímam sa o veľa vecí, ktoré ma napĺňajú nadšením. Môj manžel, môj syn, moja rodina a priatelia. Moja hudba. Cítim sa byť veľmi šťastná a nabádam aj ostatné ženy, aby šli za svojím cieľom. Osobne som veľmi hrdá na spoluprácu s nadáciou Keep A Child Alive; jej cieľom je uľahčiť život tým, ktorí bojujú s chorobou AIDS. Som naozaj pozitívny človek a snažím sa zo všetkých skúseností vyvodiť správne závery. Život si užívam naplno, neustále chcem objavovať nové veci.

Máte nejaké praktické rady ohľadne udržiavania krásy?
Vždy sa snažím nájsť si čas na seba. Som veľkým zástancom pravidelného cvičenia, lebo cvičenie dokáže omladiť telo aj dušu. Na to je potrebné aj udržiavanie zdravej životosprávy. Možno to znie ako klišé, ale je to pravda – ozajstná krása vychádza zvnútra. Vaše prirodzené ja je krajšie než čokoľvek iné na tomto svete.

Aké máte plány do budúcnosti?
Momentálne som nesmierne šťastná, práve pracujem na novom albume. Už sa nemôžem dočkať, keď si ľudia vypočujú moje najnovšie skladby. Je to šialený pocit!

Words & Photos: Fann

http://aliciakeys.com

Mohlo by sa Vám páčiť