Hľadať

TECHNOMARINE – revolúcia v hodinárstve

Hodiny „Raf“ – potápačské hodinky na priesvitnom plastikovom remienku, vytvorili úplne novú kategóriu módy luxusných hodiniek, čo potvrdila aj skutočnosť, že v prvom roku sa ich predalo 50 tisíc. Boli jedným zo spúšťačov „revolúcie“ v hodinárskom priemysle. Spočiatku ich ľudia vnímali ako suvenír z prázdnin, ale práve „Raf“ vydláždil cestu novej generácii hodiniek.

Prevratná novinka

Vložením diamantov do otočnej fazety modelu „RAF“ v roku 1999 TechnoMarine priniesol prevratnú novinku do módy tohto segmentu a zrodil sa model „TechnoDiamond“. Bolo to prvý raz, čo sa na potápačských hodinách kombinovali diamanty a vymeniteľný plastový remienok. Hodinársky svet označili túto realizáciu za bláznovstvo, ale spoločnosti TechnoMarine sa jednoducho podarilo opäť spôsobiť revolúciu na trhu s týmito produktami a vyvrátiť nemožnosť toho, čo konkurencia označila za svätokrádež – spojenie plastu a diamantov. Viac ako 150 tisíc predaných modelov nakoniec spôsobilo, že na trhu sa objavilo veľa podobných výrobkov iných značiek.

Kreativita 

Značka TechnoMarine zosobňuje synonymá divokej kreativity a individuálnej prepracovanosti, tvrdý charakter a bezúhonnosť produktu. Spoločnosť našla medzeru na trhu, v ktorej presadila hravosť a zábavnosť na jednej starne a prepracovanosť na strane druhej, teda skutočne revolučný koncept vo veľmi konzervatívnom odvetví. Predaj vyskočil a spoločnosť sa počas troch rokov niesla na vlne „TechnoDiamond“. Ale „TechnoDiamond“ je viac ako iba dizajn. Je to životný štýl, ktorý zosobňujú hodinky, s ktorými sa ľudia môžu stotožňovať.
Inováciu značky predstavila spoločnosť v roku 2003 a priniesla model „Maori“- typický v trojuholníkovom obale a v príbuznom dizajne. Ďalšie roky prinieslo viac technických výziev a umeleckých inšpirácií: prvým bol exkluzívny model Tourbillion – nádherný model hodiniek a Color Ceramic Cellection ďalší vklad TechnoMarine do sveta hodiniek.
Na rozšírenie sortimentu úspešných pánskych modelov Color Ceramic Collection a Square Ceramic, sa TechnoMarinu podarilo v exkluzívnom partnerstve so spoločnosťou General Motors a ich značkou Hummer, vytvoriť najlepšie predávané hodiny, k úspešnosti ktorých dopomohol aj legendárny potápač vo voľnom štýle Umberto Pelizzari a rady amerického námorníctva.

Nedávno uvedený model „RoyalMarine“ sú hodinky najvyššej triedy, ktoré svojim ciferníkom pripomínajú hodiny na veži. Rozšírením ponuky o tieto hodinky TechnoMarine ponúka širokú škálu výrobkov, ktoré spĺňajú náročné požiadavky stále sa zvyšujúceho okruhu zákazníkov na celom svete. Nároky spotrebiteľov sa sústreďujú na luxus, módu a precíznu hodinársku prácu.

TechnoMarine má zastúpenie v 50 krajinách a unikátny štýl jeho hodín si vydobyl svoje nezameniteľné miesto na trhu s hodinkami.

Alica Štrbavá        Photos: Technomarine

GALLERY

www.TechnoMarine.com

Mohlo by sa Vám páčiť