Hľadať

The White Rabbit, príťažlivá kombinácia retra a luxusu

Noblesná, štýlová, moderná. Tieto tri prívlastky dokonale vystihujú charakteristiku nevšednej reštaurácie The White Rabbit situovanej v priestoroch kaplnky, nachádzajúcej sa neďaleko príjemnej mestskej štvrte Dempsey Road v Singapúre.

Reštaurácia, ktorej názov má symboliku v známom rozprávkovom príbehu Lewisa Carolla „Alica v krajine zázrakov“ je skvelým miestom, ideálnym pre rozmanité príležitosti. Možno ju využiť na romantické stretnutia, narodeninové party, rodinné obedy alebo oslavy, ale skvele sa hodí aj na rokovania, či večere s dôležitými obchodnými partnermi a klientmi.

Budova kaplnky, v ktorej sa reštaurácia nachádza bola vynikajúcim spôsobom renovovaná. Zmizla nevzhľadná azbestová strecha, no na druhej strane viaceré pôvodné súčasti stavby ako drevená štruktúra, mozaiková dlažba, či dekoratívne železné mriežky ostali zachované.

S interiérom reštaurácie sa šikovní architekti spoločnosti Takenouchi Webb and Asylum „pohrali“ skutočne vynikajúco. Priestory odeli do novšieho, modernejšieho šatu, no zároveň im ponechali aj istú jednoduchosť a starobylé čaro. Vznikla tak nevšedná zmes retro štýlu a luxusu, ktorá v hosťoch vyvoláva zaujímavé, príjemné pocity.
Návštevníkom sa páčia obloky z farebného skla, ale veľmi obľúbené sú aj banketové stolíky so stoličkami nachádzajúce sa blízko stien. Sú ideálne pre ľudí, ktorí radi pozorujú, ale zároveň si zachovávajú súkromie.

Najrozľahlejší priestor reštaurácie zaberá jedáleň, ktorá môže prichýliť až 90-tich stolovníkov. Hosťom sa núkajú miesta na sedenie aj pri vnútornom bare alebo na krytej vonkajšej terase nazývanej „The Rabbit Hole“. Z nej sa dá presunúť do skvele udržiavanej bohatej záhrady plnej rozmanitej zelene.

V tak príjemnom prostredí sa samozrejme dobre stoluje. Menu reštaurácie je vskutku pôsobivé, podávané jedlá a nápoje sú prvotriedne a štýlové. Vo White Rabbit sa zameriavajú na klasické pokrmy tradičných európskych kuchýň i všeobecne obľúbené delikatesy. Šéfkuchárom je skvelý Daniel Sia, ktorý predtým spolupracoval s uznávaným Justinom Quekom v renomovanej Le Platane v Šanghaji, v reštaurácii Harvey Nichols v Hongkongu ako aj na ďalších vychýrených miestach ázijského, ale aj európskeho kontinentu.  

Medzi najtradičnejšie lákadlá reštaurácie White Rabbit patria ustrice (výber z druhov Rockefeller, Au Gratin alebo Natural), homáre a iné morské živočíchy, jedlá z hydiny upravované na viacero spôsobov, ale aj rozmanité dokonale prepracované dezerty, ktoré svojou chuťou ulahodia aj najnáročnejším jazýčkom. Obľúbenými špecialitami šéfkuchára Daniela Siu sú „Salad Printemps“ servírovaný s prídavkom manga, asparágusu a čierneho lanýžu, a klasicky európsky „White Rabbit Mac and Cheese“.

Aj koktajlové menu je úžasnou mixtúrou modernosti a klasiky. Jeho tvorba bola konzultovaná s uznávanými odborníkmi z oblasti gastronómie. V ponuke reštaurácie nájdete napríklad viacero dôverne známych nápojov, ale taktiež sa podávajú aj úplne nové, svieže a kreatívne drinky. Skladba menu sa pravidelne obmieňa a dopĺňa.

Marcel Letko              Photos: White Rabbit Archive

www.thewhiterabbit.com.sg

Mohlo by sa Vám páčiť