Hľadať

Traja Slováci sú nominovaní na prestížne Sony World Photography Awards

Svetová fotografická organizácia (World Photography Organisation) zverejnila zoznam nominácií na ocenenia Sony World Photography Awards 2012.  Táto súťaž je oslavou toho najlepšieho zo sveta fotografie od začínajúcej generácie fotografov až po najuznávanejších autorov. Keďže je považovaná za celosvetovú fotografickú udalosť roka, je výborné, že medzi finalistami sú aj traja Slováci.

SWPA zaznamenala tento rok zvýšený záujem s počtom viac než 112 000 účastníkov zo 171 krajín.  Preto je úspech našich fotografov ešte cennejší. Antonios Vlachou, Diana Mráziková a Peter Praženka získali nominácie v kategóriách Vylepšenia (enhanced), Úsmev (smile) resp. Momentky (split second). Astrid Merget, kreatívna riaditeľka Svetovej fotografickej organizácie ocenila kvalitu poskytnutých fotografií: „V kategórii profesionálnych ocenení sú nádherne prezentované a zvýraznené kolekcie prác. V otvorenej amatérskej kategórii sú zase fotografie rôznorodé a práce poukazujú na vynikajúce schopnosti aj na amatérskom poli. Teší nás tiež nová súťaž v kategórii mládeže a sme vždy nadšení, keď objavíme nejaký výnimočný talent.“

Práce prihlásené do tohtoročnej otvorenej kategórie, v ktorej boli Slováci úspešní, posudzovala výberová komisia odborníkov z portálu Shutterstock, Svetovej fotografickej organizácie (WPO) a predstaviteľov spoločnosti Sony. Jednou z foriem podpory talentov je aj prezentácia ich prác na veľkej výstave v Somerset House v Londýne v apríli 2012, ktorej súčasťou bude aj slávnostné odovzdávanie cien. Výročný ceremoniál vyhlasovania víťazov ocenení Sony World Photography Awards, spojený s gala večerom, sa uskutoční 26. apríla v Hilton Hotel v londýnskom Park Lane. Slávnostné udeľovanie ocenení bude opäť prebiehať súbežne s výstavou svetovej fotografie (World Photo) v Londýne, čo je mesiac trvajúca akcia, počas ktorej sa konajú rôzne udalosti, súvisiace s fotografovaním.

Words & Photos: Seesame

http://worldphoto.org/competitions/

Mohlo by sa Vám páčiť