Hľadať

Tri veci, pre ktoré sa oplatí milovať leto

Prípravy na leto vrcholia, slnko zhodilo svoj zubatý plášť a začína si na nás svietiť čoraz intenzívnejšie, lupene zo stromov už dávno opadali a namiesto nich sa nás stromy snažia nalákať na ich lahodnú úrodu, lesy sa pýšia bujnou zeleňou a voda sa svedomito pripravuje na našu návštevu, aby nám poskytla blahodárne osvieženie. Letné dni sú jednoducho plné úžasných možností.

1. Oddych v znamení dovolenky

Leto naozaj nemá o dovolenkárov núdzu. Či už si zvolíte relax pri mori v hotelovom komplexe, alebo sa vyberiete na aktívny odpočinok a prebrázdite ostrov na kabriolete, či vystúpite na slovenské končiare, leto je tým najkrajším ročným obdobím, kedy môžete zrealizovať svoje sny o dokonalom oddychu. Hriať pri srdci vás nebudú iba pekné zážitky, ale aj slnko, ktoré sa stará o našu duševnú pohodu a dobrú náladu, posilňuje náš imunitný systém, dodáva telu vitamín D a ako bonus dopraje našej pokožke zlatistý nádych pekného opálenia. Svojimi lúčmi zohrieva moria a jazerá, aby sme sa mohli dosýta vyšantiť vo vode, skúmať morské dná cez potápačské okuliare, alebo sa len tak dívať na vodu z pohodlia ležadla, sŕkať osviežujúcu citronádu a užívať si tento pocit pokoja a radosti. Na oplátku od nás slnko nežiada vôbec nič, možno okrem potešenia sa z jeho prítomnosti. S dovolenkami je spojené aj spoznávanie nových krajín, kultúrnych pamiatok či nových ľudí. Iste, dá sa to v každom ročnom období, avšak v lete majú všetky dovolenkové aktivity svoje nezameniteľné čaro, vďaka ktorému dokážeme vypnúť každodenný kolobeh povinností jednoduchým gombíkom a bez výčitiek si užívať relax. Tešme sa, dovolenky sú úžasné!

2. Nakupovanie

Leto je raj pre všetky kreditné karty čakajúce v peňaženkách na svoju príležitosť blysnúť sa v obchodoch svojím prevedením. Strieborné, zlaté, platinové, na tom predsa nezáleží, podstatné je dostať sa do tej úzkej štrbinky terminálu. Vy sa potešíte tiež, veď len sa pozrite na všetky tie veľké čísla vo výkladoch, ktoré hlásajú obrovské, miestami až osemdesiat percentné zľavy – za málo peňazí veľa muziky. Navyše, leto je najpríjemnejšia časť roka na nákupy – vďaka šortkám, sukniam, ľahkým košeliam a letným šatám nemusíte v kabínkach zvádzať boj s hromadou vrstiev, ktoré nosíte na sebe v zime. Mnohí ľudia vyhľadávajú módne metropoly práve v lete – prečo nespojiť kúpu krásnych vecí s prechádzkami po meste, kedy môžete do voľnej ruky uchopiť zmrzlinu, posadiť sa na lavičku v parku, a len tak si hompáľať nohami v príjemnej sviežosti letného dňa. Mnohé svetové mestá dokonca uplatňujú zníženie cien aj v gastronómii, či už v reštauráciách alebo v obchodoch, v ktorých sú vyčlenené špeciálne oddelenia na nákup potravín s minimálne päťdesiatpercentnou zľavou. Okrem šatníka a domácnosti môžeme teda potešiť aj naše brušká – sladké leto!


3. Posedenia s priateľmi

Koľkokrát ste dostali pozvanie na večierok alebo návštevu, no keď ste vyzreli von, odradilo vás pochmúrne šedé počasie v podobe kvapiek padajúcich z oblohy či teploty klesajúcej hlboko pod nulovú hodnotu? Mnohí istotne radšej dali prednosť teplej deke a knihe, ale v lete je s podobnými nečasmi koniec, preto hor sa do víru príjemnej zábavy s ľuďmi, ktorí sú nášmu srdcu blízki. Letné terasy lákajú svojou príjemnou atmosférou, a či už sú to  raňajky, obed alebo večera, vonku chutí vždy najlepšie. A aj pracovný obed má vďaka letu úplne inú príchuť, niet preto divu, že záhradky sú neraz preplnené biznismenmi v oblekoch. Mestá počas teplých večerov doslova pulzujú, odvšadiaľ sa ozýva veselá vrava, na stoloch sa vynímajú farebné drinky a všetko sa nesie v špeciálnej atmosfére, akú môže vytvoriť iba leto. Stráviť príjemné chvíle môžeme však aj v súkromí, niet nad dobrú barbecue párty alebo večer v znamení dobrého vína s pohľadom na hviezdnaté nebo. Stretnutia s blízkymi sú najpríjemnejšie v letnom období práve preto, lebo nám poskytujú pestrú škálu možností, ako ich môžeme stráviť. Stačí len nečiahnuť ruku…a vybrať si tie najkrajšie.

Prajem vám pekné leto plné slnečných dní, sviežeho vzduchu v pľúcach a hlavne radostných okamihov. Nech každý jeden stojí za to.

Rebecca Šafariková                                              Photos: Inmagine

www.summertravelonline.com

Mohlo by sa Vám páčiť