Hľadať

Umenie, ktoré sa dobre oblieka

Keď ma Gabika – alias Gabriela Giotto pozvala na fotenie jej kolekcie tričiek, nedokázal som si presne predstaviť čo ma čaká. Jej tvorbu som už dobre poznal, ale ešte som ju nemal možnosť sledovať v akcii. A tá bola naozaj zaujímavá.

Po rokoch vystavovania obrazov sa mladá umelkyňa rozhodla ísť cestou dekoratívneho dizajnu. „Chcela som svojimi dizajnmi skrášliť predmety dennej spotreby, s ktorými ľudia prichádzajú častejšie do kontaktu.“ Abstraktnými motívmi inšpirovanými ženami, ich krásou a energiou, zdobí tričká, šálky, poháre, či diáre. Baví ju tvoriť umenie, ktoré ženy môžu nosiť na sebe a potešiť sa ním každý deň.

1)
Tričká s originálnym dizajnom Gabriela Giotto nájdete v George butique/Grosslingova 14, Hula shop/Rybárska brána 6, Notte di Luna/Kadnárova 31, Stylo Concept/Laurinská ul., Vishnu/Apollo Business Center.

2)
Filozofiou mojej tvorby je, že krása je v oku toho, kto sa pozerá. Som presvedčená, že ju vieme rozpoznať preto, že je súčasťou nášho vnútra. Ženy by si mali častejšie uvedomovať, aké sú krásne. Moja tvorba im to chce pripomenúť.“

3)
Prvá kolekcia tričiek GG je zo 100% bavlny, s V výstrihom a tričká sú zoštíhlených strihov.
Čoskoro sa v predaji objavia aj pripravované tuniky vhodnejšie na jesenné obdobie.

4)
Kávové šálky s podšálkou a café laté poháre sú súčasťou prvej kolekcie dizajnov Gabriely Giotto.

Peter Fritz                                                             Photos: Petra Lajdová

www.gabrielagiotto.com

Mohlo by sa Vám páčiť