Hľadať

Veľký úspech drobnej lady

Svetový trh je každý rok bohatší o nové kozmetické produkty. Ich názvy sú čoraz nápaditejšie a originalita nechýba ani obalom, či fľaštičkám, v ktorých sú uskladnené. Hoci spoločnosti investujú nemalé prostriedky do propagácie a reklamy, univerzálny recept na úspech nejestvuje. Prežijú len skutočne kvalitné a originálne produkty, také, ktoré si nájdu cestu k spotrebiteľovi. Japonsko, krajinu vychádzajúceho slnka, v uplynulých rokoch vynikajúco reprezentovala značka Keiko Mecheri. Čo je však dôležité – výnimočný úspech nedosiahla len v Ázii, ale aj v Spojených Štátoch Amerických. Zaujala teda v skutočne konkurenčnom prostredí.

Hoci zakladateľka značky pôsobí navonok ako jemná a bezbranná lady, vo svojom vnútri ukrýva dušu veľkej bojovníčky. Nie, nejedná sa o fanúšičku fyzického zápolenia, ale o charakterovo silnú ženu, ktorá denne zápasí so silnou konkurenciou na poli kozmetiky. O tom, že sa jej v tomto náročnom dueli darí, hovoria dosiahnuté výsledky.  

Keiko Mecheri, vzrastom drobná, húževnatá dáma, bola vychovávaná v harmonickom rodinnom prostredí. Už od detstva rada čítala a aj prostredníctvom kníh sa snažila porozumieť náročnému svetu dospelých. Neskôr vyhľadávala predovšetkým odbornú literatúru, z ktorej poznatky jej vynikajúco pomohli pri budovaní vlastnej kariéry. Keiko dávala prednosť náučným knihám o vytyčovaní a plnení cieľov, i o radách ako byť v živote úspešný. Veľkou devízou drobnej Japonky bol aj jej nesporný talent, ktorý sa prejavoval v umení. Po tom, čo Keiko dokončila štúdium na jednej z prestížnych škôl v Beverly Hills spozorovala, že zmysel bytia možno nájsť v absolútnej harmónii s prostredím i so sebou samotným. Jej životná cesta nabrala nový smer a dovtedajší svet, ktorý sa skladal predovšetkým z výtvarného umenia a hudby vystriedal svet nový, rovnako zaujímavý a čarovný. Keiko podľahla kúzelnému svetu vôní.

Vlastnú značku i spoločnosť založila Keiko Mecheri v Los Angeles. Rozhodla sa sústrediť na  špeciálne skrášľovacie produkty i kozmetické produkty určené pre dennú starostlivosť. Hodvábne jemné výrobky, ktoré navyše neopísateľne pekne voňali sa stali veľmi rýchlo hitom. Spočiatku boli síce známe hlavne medzi vplyvnejšou a bohatšou klientelou, no talentovaná lady ich postupne priblížila aj širšej verejnosti. Znovu s úspechom. V súčasnosti už poznajú japonskú značku nielen ľudia v Amerike, či Ázii, ale aj v mnohých ďalších krajinách.

Keiko Mecheri sa navyše podarilo uskutočniť aj jeden kozmetický „zázrak“. Niektoré zdanlivo nekompatibilné esencie veľmi úspešne skombinovala do jedného celku. Finálna kompozícia bola nielenže použiteľná, ale aj skutočne originálna! Práve rafinovaná zmes starostlivo vyberaných vôní s delikátnym nádychom korenistých akordov je hlavnou a najdôležitejšou charakteristikou parfumov Keiko Mecheri. Vzácna vonná esencia je uskladnená v jednoduchej, no zároveň elegantnej a jemne provokatívnej fľaštičke.

Narozdiel od väčšiny japonských žien, Keiko obľubuje aromaticky jemné parfémy, ktorých dominantou sú prírodné kompozície. Túto filozofiu sa snaží aplikovať aj pri tvorbe vlastných výrobkov. O tom ako magicky pôsobí kozmetický produkt značky Keiko Mecheri na opačné pohlavie by vedeli rozprávať vo svete stále obdivovaná Madonna, či úspešná herecká stálica Nicole Kidman. Obe hviezdy už neraz prejavili slabosť pre spomenutý japonský parfum a zjavne sa ho ešte nepresýtili. Keiko sa darí robiť radosť nielen dámam, ale aj pánom. Jej maskulínne, ale aj romanticky ladené produkty boli chválené predstaviteľmi silnejšieho pohlavia kvôli ich sviežej vôni.

V súčasnosti sa Keiko Mecheri môže považovať za hrdú víťazku. Drobnej dáme sa podarilo dobyť svojimi výrobkami častokrát ťažko dostupný americký trh a zároveň zanechať príjemný dojem u masového spotrebiteľa i váženej, náročnejšej klientely.

Marcel Letko                                                             Photos: PRESS

www.keikomecheri.com

Mohlo by sa Vám páčiť