Hľadať

Vera Wang – výnimočná dizajnérka

Celosvetovo uznávanú módnu návrhárku Veru Wang skvele reprezentujú avantgardné a elegantné lifestylové kolekcie. Úspešná Američanka vyniká unikátnym, podnetným štýlom, ktorý dokonale odzrkadľuje jej tvorivosť a zmysel pre detail.

Vera Wang si získala rešpekt a uznanie módnej elity prezentáciou vlastnej kolekcie luxusných svadobných šiat. Znamenitý výber látok, vynikajúco prevedené detaily a moderná interpretácia klasických línii zaujali natoľko, že meno hrdej autorky sa stalo vo svete módy  veľmi rýchlo obľúbeným pojmom.

Vera predstavila svoju prvú unikátnu kolekciu svadobných šiat v 90-tych rokoch, v čase, keď viedla vlastný luxusný salón situovaný vo „veľkom jablku“. Je zaujímavé, že hoci táto skvelá návrhárka mala vždy ku svetu módy nesmierne blízko, pohrávala sa s myšlienkou venovať sa športovej kariére. Vera zahorela láskou ku krasokorčuľovaniu, elegantnej disciplíne prevádzanej na ľade. V roku 1968 sa dokonca zúčastnila majstrovstiev v rámci USA, ale po tom, čo sa jej nepodarilo prebojovať do amerického olympijského tímu, definitívne upriamila svoju pozornosť na očarujúci svet módy.

Osobou, ktorá Veru v mladom veku v dostatočnej miere ovplyvnila, bola jej matka. Vďaka nej sa jej naskytli občasné príležitosti nahliadnuť na rôzne módne prehliadky.

Vera promovala na prestížnej Sarah Lawrence College, takže umelecká sféra jej v žiadnom prípade nebola cudzia. Svet látok si ju postupne podmanil a to až natoľko, že začala o ňom písať. Vo veku 23 rokov sa z nej stala redaktorka obľúbeného lifestylového mesačníka Vogue. Na lukratívnom poste sa udržala 16 rokov a neskôr neodolala lákavej predstave pripojiť sa k tímu dizajnérov renomovaného módneho návrhára Ralpha Laurena. Spolupráca trvala 2 roky a v roku 1990 sa Vera rozhodla ísť vlastnou cestou. Teraz môžeme s istotou povedať, že urobila dobre.

Značka „Vera Wang“ slávila obrovský úspech, prvotriedna klientela sa postupne rozširovala a výnimočná návrhárka sa začala orientovať nielen na oblasť módy, ale aj výrobu a distribúciu luxusných parfémov, šperkov, obchod s kryštálom, striebrom, či porcelánom.   

Pre Veru však aj naďalej ostával prioritou dizajn luxusných svadobných rób, ktoré okúzlili nejednu celebritu veľkolepého formátu. Napríklad známa herečka Sharon Stone, ale aj speváčky Mariah Carey, či Jennifer Lopez požiadali Wang o navrhnutie svadobných šiat na ich vlastné sobáše.

O Vere je známe, že taktiež rada navrhuje kostýmy pre vrcholové športovkyne a športovcov. V roku 1994 pritiahla pozornosť celého sveta zaujímavým dizajnom krasokorčuliarskeho kostýmu, ktorý obliekala skvelá Nancy Kerriganová.

Práve jedinečné luxusné prevedenie, živé, svieže farby a dôraz na modernosť robia z modelov Very Wang dokonalé umelecké diela, ktoré sa dokážu zapáčiť nielen strednej generácii, ale aj mladým ľuďom. Dôsledná práca Very Wang je vysoko rešpektovaná, obdivovaná i oceňovaná.

Marcel Letko           Photos: ISIFA

www.verawangonweddings.com

Mohlo by sa Vám páčiť