Hľadať

Viete ako chutí Japonsko?

Michal Konrád, guru panázijskej kuchyne a šéfkuchár FOU ZOO, momentálne najvychytenejšej reštaurácie na Slovensku, sa nedávno vrátil z Japonska a priniesol si odtiaľ kopec zážitkov a inšpirácie.

Absolvoval stáž v exkluzívnej tokijskej reštaurácii Yamada Chikara, kde sa pod vedením samotného majstra Yamadu naučil nové triky kulinárskeho umenia východu. Tie potom zúročil a ďalej rozvíjal pri pobyte v cisárskom Kjóte a Osake. Výsledkom je 7-chodový zážitok, ktorý vám predstaví esprit Japonska v nezabudnuteľnej forme.

Počas troch večerov od stredy 24. 10 do piatka 26. 10 si budete môcť vychutnať také špecialitky, ako tradičný japonský bento box s delikátnym krabom hnedým, domácimi cherry paradajkami v omáčke sambai zu s tekutým dymom a čajom genmaicha, v sprievode tapiokových perál, pažítky a červenej reďkovky s tmavou miso majonézou.

Za tým bude nasledovať sashimi zo vzácneho hovädzieho wagyu týždeň marinovaného v bielej miso paste, sprudka ugrilovaného na drevenom uhlí, podávaného s ojedinelým kizame wasabi dresingom, sanchao korením a miso prachom.

Ďalší chod bude tvoriť tradičný japonský dashi vývar s topinamburom, výhonkami daikonu a čílskym seabassom marinovaným v domácej unagi omáčke.

Zážitkom určite bude výnimočná odroda čierneho prasiatka Iberico odchovaného len na žaluďoch a kukurici, v panko strúhanke, ktoré sa bude podávať so želé z jablkového octu a kapustovou rolkou s hľúzovkovým nádychom.

Pokračovať sa bude pestrým koktailom naparenej zeleniny v jemnom dashi vývare s mirin tónmi a agedashi tofu.

Pre-dezert bude tvoriť hravá zmrzlina z japonského slivkového vína umeshu s chrumkavými crispami a sviežim consommé z lesného ovocia.

A záver bude patriť jemnej mochi guľôčke plnenej azuki pyré a lesným ovocím, v sprievode s tekvicou hokkaido v yuzu sirupe a zmrzlinou z jazmínovej ryže, dozdobenej shiso listami.

Pri tomto type podujatí býva vo FOU ZOO zvyčajne plno, tak je lepšie rezervovať si svoj stôl čo najskôr.

Japonské inšpirácie vo FOU ZOO
24. 10 – 26. 10 od 18.00
Cena je 129 Eur pre 2 osoby

Viac informácii:
www.fouzoo.sk
www.facebook.com/FOUZOO

Mohlo by sa Vám páčiť