Hľadať

Virgin Galactic oslavuje úspechy na americkom kozmodróme Spaceport

Virgin Galactic urobil ďalší dôležitý krok, ktorý ľudstvo privedie do novej éry vesmírneho cestovania. Pred pár dňami predstavil svoj nový domov v Amerike, na kozmodróme v južnom Novom Mexiku.

Akcie sa zúčastnil aj tvorca tejto odvážnej myšlienky – Sir Richard Branson. Okrem tlačovej konferencie, sa na pôde kozmodrómu uskutočnila slávnosť za prítomnosti viac ako 150 budúcich astronautov Virgin Galactic z celého sveta. Terminál v Novom Mexiku  bude slúžiť ako operačné centrum pre Virgin Galactic a stane sa domovom dvoch vesmírnych plavidiel WhiteKnightTwos  a piatich SpaceShipTwo.

Počas akcie spoločnosť Virgin Galactic predstavila dôležité informácie týkajúce sa svojej rýchlo rastúcej zákazníckej základne a tak isto objem investícií, ktoré plánuje investovať do oblasti ľudských zdrojov a nových technológií.

Tlačovej konferencie sa zúčastnili zaujímavé osobnosti, ako zakladateľ Virgin Galactic – Sir Richard Branson, guvernér Nového Mexika Susana Martinez, kongresman Steve Pearce, prezident a výkonný riaditeľ Virgin Galactic George Whitesides a obchodný riaditeľ Virgin Galactic Stephen Attenborough.

Ikonický kozmodróm navrhla svetovo uznávaná britská skupina architektov Foster + Partners v spolupráci s URS Corporation a miestnymi architektmi SPC z Nového Mexiku. Toto trio vyhralo medzinárodnú súťaž a získalo tak šancu vybudovať prvý súkromný kozmodróm na svete.

CALVERA                                                          Photos: Image.net

www.virgingalactic.com

Mohlo by sa Vám páčiť