Hľadať

Vo svete šperkov a talizmanov

Vo svete šperkov a talizmanov

Aaron Basha je známy predovšetkým vďaka detským talizmanom v tvare topánok, no jeho luxusný obchod na Manhattane ponúka aj niekoľko pozoruhodných kúskov, s ktorými by človek dokázal zaujať aj na odovzdávaní Oscarov. Spoločnosť založená Aaronom Bashom a členmi jeho rodiny prevádzkuje butik vo „Veľkom jablku“ už od 50-tych rokov minulého storočia. Predajňa s jemným, teplým osvetlením má podlahy obložené lesklým orechovým drevom. Keď do nej zablúdite, skúste len tak zo zvedavosti nazrieť do jednej z množstva oblých drevených škatuliek roztrúsených po butiku. Možno naďabíte na diamantové alebo zlaté brošne, či náramky s precíznym zdobením. Pokojne sa pripravte aj na náušnice posiate zafírmi. Nad všetkými tými krásami však vynikajú roztomilé drobnôstky pre deti.

Poklad Aarona Bashu

Dnes už legendárne topánočky vytvorené ako talizmany pre šťastie sa v značkovom obchode predávajú od 70-tych rokov. Podnik ostal aj po takmer pol storočí rodinný, zamestnávajúci ochotný, školený personál, ktorý veľmi priateľským spôsobom komunikuje so zákazníkmi. Niekedy sa medzi klientelu s úsmevom zamieša aj sám Aaron Basha. Vtedy atmosféra na newyorskej Madison Avenue 680 výrazne ožije.

Úspešný obchodník označuje svoje výrobky ako „magické poklady pre všetkých ľudí s dieťaťom v srdci“. So svojou značkou prináša do ich života eleganciu, štýl a krásu.

small

Populárne topánočky – talizmany sú symbolom mladosti, nevinnosti a rodiny. Tieto krásne amulety, ako aj ostatné produkty sa postarali o zvýšenú pozornosť nielen u americkej, ale aj u medzinárodnej verejnosti. Aj dva ďalšie butiky Aarona Bashu v Denveri a Newport Beach si stihli vybudovať solídnu a stabilnú klientelu. Za výrazným úspechom značky stojí hlavne fakt, že každý jeden výrobok má vlastnú dušu a štýl. Šperky sa vyrábajú ručne v Taliansku precíznymi klenotníckymi majstrami. Celý ten trblietavý poklad dostupný v predajni Aaarona Bashu tvoria hravé, no zároveň aj sofistikované kolekcie brošní, náhrdelníkov, náramkov, prsteňov i manžetových gombíkov. Všetky sú buď zdobené 18-karátovým zlatom, diamantmi alebo farebnou, dúhovou glazúrou.

small_1

Diabolské oká a pandy

Rozkošné výrobky od Aarona Bashu si v minulosti zaobstarali viaceré známe osobnosti. Svoje ratolesti nimi obdarovali napríklad speváčky Celine Dion, Jennifer Lopez a Britney Spears. Zvieracie talizmany učarovali aj manželke Michaela Douglasa, kúzelnej Catherine Zete Jones. Hovorí sa, že vlastne ani nemusíte mať malé deti, aby ste si tieto luxusné drobnôstky obľúbili a kúpili. Aaron Basha, ktorý nimi prvýkrát okúzlil svet pred vyše pol storočím, rozhodne nenaznačuje klesajúci záujem o jeho „poklady“. Okrem topánočiek sa ľuďom páčia aj roztomilé „lienko-šperky“. Predstavte si, slávny obchodník ich predáva od 50-tych rokov 20. storočia! Vzácnych klientov taktiež lákajú malé, „diabolské očká“. Tieto miniatúry zdobené bielym zlatom by napriek svojmu názvu mali vlastníka chrániť pred zlom
a nešťastím. Špecialitou Aarona Bashu sú však pánske manžetové gombíky s motívom pandy. Sú unikátne a zábavné zároveň. Vezmite si ich so sebou do práce. Schválne – viete si predstaviť tie prekvapené pohľady ľudí v kancelárii alebo na rokovaní? Pokiaľ ale netúžite po prílišnej extravagancii, v butikoch Aarona Bashu nájdete aj šperky a drobnosti bez detských, či zvieracích motívov. Sú to napríklad rôzne krížiky, prípadne zlaté a strieborné retiazky. Aj kvôli nim sa príjemný newyorský obchodík oplatí navštíviť.

small_2

Marcel Letko
Photos: Press, ISIFA
www.aaronbasha.com

Mohlo by sa Vám páčiť