Hľadať

Voda s veľkým „V“

Voda s veľkým „V“

Minerálka sa stala každodenným spoločníkom v živote každého človeka. Je „spolustolovníkom“ počas súkromného, či pracovného obeda v reštaurácii, alebo pri popoludňajšej káve s priateľmi. Minerálka, ktorú mám na mysli, je však perlou každého stola. Pretože, mať štýl a schopnosť vychutnať si exkluzívne veci za každých okolností, znamená piť evian.

small_1

Čistota, chuť a štýl. Takto hodnotí vodu evian samotná spoločnosť Danone, ktorá túto prestížnu značku vlastní. Evian je minerálka, ktorej prameň sa nachádza priamo vo francúzskych Alpách. Je známa po celom svete a obľubujú ju známe osobnosti, ako aj špičkoví šéfkuchári v najlepších reštauráciách. Výnimočnosť evianu, klenotu v tekutej podobe, spočíva predovšetkým v jeho unikátnom pôvode. Táto voda je v pravom zmysle slova darom nebies – zrod evianu nastáva v okamihu, kedy na vrcholky francúzskych Alp dopadnú kvapky dažďa, alebo snehové vločky. Procesom topenia sa dážď a sneh zmieša s alpským ľadovcom, postupne presakuje do horniny a to do takmer kilometrovej hĺbky. Neuveriteľných 15 rokov trvá proces filtrácie a presakovania jednotlivými vrstvami podložia. Počas tejto dlhej cesty získa evian unikátne vlastnosti a chuť. Jednoducho, stane sa jedinečnou vodou.

palace_1

Spoločnosť Danone pred časom predstavila exkluzívne balenie evianu. Fľaša Palace Bottle má krásny štíhly dizajn pripomínajúci úlomok alpského ľadu. Tí, pre ktorých je evian súčasť životného štýlu, sa určite potešia aj exkluzívnemu podstavcu a násade na hrdlo fľaše. Oba komponenty sú vyrobené z pravého nerezu. Ešte väčšou lahôdkou pre zmysly je limitovaná edícia fliaš evian od Christian Lacroix. Minerálka evian nepôsobí blahodárne len zvnútra. Ponúkajú ju aj vo forme spreja na tvár v rôznych veľkostiach, osvieženie priamo z francúzskych Alp si teda môžete dopriať počas horúcich letných dní kdekoľvek na ulici, v kancelárii, na pracovnej ceste či doma.

small_3

Príroda je voda, voda je evian, evian je príroda. Značke evian záleží na životnom prostredí. „Uvedomujeme si, že rovnako ako akákoľvek iná ľudská aktivita, aj tie naše majú dopad na životné prostredie. Preto robíme všetko pre to, aby sme negatívne efekty našej činnosti minimalizovali“, deklarujú zástupcovia evianu.
Proces jemného prístupu k prírode začína ochranou samotného zdroja tohto vodného pokladu a neustálym vylepšovaním procesu balenia.

František Kvarda
Photos: ISIFA, Evian Press
www.evian.com

Mohlo by sa Vám páčiť