Hľadať

Výkonnosť a presnosť: Bentley Bentayga V8

Výkonnosť a presnosť: Bentley Bentayga V8

Od svojho uvedenia do prevádzky definoval Bentley Bentayga nový sektor a nastavil nový smer pre luxusné SUV. Rovnako zákazníkom ponúkol dokonalý zážitok v oblasti „Grand Touring“, ktorý neobmedzujú podmienky ani samotné prírodné prostredie.  Ocenený model Bentley  prichádza s najprestížnejšou triedou – Bentayga V8.

 

Srdcom najnovšieho modelu Bentayga je nový benzínový motor V8 s objemom 4,0 litre a  dvojitým preplňovaným turbodúchadlom, ktorý je kombináciou obrovskej sily s pôsobivou palivovou úspornosťou. Špecialitou pohonnej jednotky V8 je štýlový dvojitý štvorcestný výfukový systém a voliteľné uhlíkovo-keramické brzdy, ktoré odhaľujú športový charakter luxusného SUV.

Nový model V8 spája vynikajúci luxus s výkonom, použiteľnosťou a rozsiahlymi športovými schopnosťami. Citlivý výkon je prispôsobiteľný požiadavkám vodiča prostredníctvom systému Bentley Drive Dynamics. Ten ponúka  od pohodlie limuzíny a športovú presnosť.


Interiér je rovnako luxusný s originálnym šitím, kombináciou nádherných ručne vyrábaných materiálov a pokročilých technológií. Nové štýlové prvky zahŕňajú drevo či vysoko lesklý interiérový panel z karbónových vlákien.


Bentley Bentayga V8
• Výkon, luxus, použiteľnosť a športová pohoda
• Benzínový motor V8 s turbodúchadlom s objemom 4 litre s výkonom 542 k (550 k) a 568 lb.ft. (770 Nm) krútiaceho momentu
• Voliteľné uhlíkovo-keramické brzdy – najväčšia predná brzda na svete
• Twin-quad koncovky, vysoko lesklé interiérové ​​panely z uhlíkových vlákien

 

Text a fotografie: Bentley Motors Press

 

www.bentleymotors.com

 

Mohlo by sa Vám páčiť