Hľadať

Výnimočný, ako jeho šéf / INTERVIEW

Nádherný, výnimočný, mimoriadny, fantastický, na najvyššej úrovni – tieto prívlastky sú len zlomok chválospevov, ktorými Spirit Hotel v hodnoteniach ospevujú jeho návštevníci. Po prečítaní rozhovoru s Alfredom Hacklom, obchodným vedúcim hotela, ho určite nedostanete z hlavy a čo najskôr sa doň zatúžite vybrať. Rozhodne vás v tom podporíme, si ešte dlho budete pamätať špičkové služby, ktoré v Spirit hoteli nájdete a v neposlednom rade budete odchádzať s pocitom dokonalého rozmaznania tela i mysle.

Mnoho hotelov v súčasnosti prichádza s ponukou wellness služieb či dobudováva k svojim prevádzkam aj spa centrá. V čom je Spirit Hotel výnimočný?
Pokiaľ mám porovnávať náš hotel s konkurenciou, tak na to stačí len jedna veta. Hotel Spirit patrí k najlepším prevádzkam, ktoré sa môžu pochváliť vysokým kreditom v celej Európe. Svedčia o tom aj naše ekonomické výsledky, ktoré aj napriek kríze vykazujú neustále stúpajúcu tendenciu. Je to určite výsledok našej ponuky spa vysokej kvality, čo oceňujú naši hostia. Tí sa k nám pravidelne vracajú , prinesú so sebou svojich známych a tí zas odporúčajú naše služby ďalej. Tak sa dostávame do povedomia širokého okruhu ľudí. A my ponúkame naozaj obrovské možnosti – veď naše zariadenie má 10 000 m2, pričom tu je 22 bazénov a 88 miestností určených na procedúry. Našou výhodou je, že hotel vznikal už ako spa centrum, bol tak navrhnutý a nemusel prechádzať rôznymi, niekedy nezmyselnými a násilnými rekonštrukciami, ako to robí množstvo iných hotelov.

Aká klientela vyhľadáva služby vášho hotela?
Hotel je určený predovšetkým pre ľudí, ktorí dokážu oceniť kvalitu a nadštandardné služby. Čiže sú to väčšinou solventní zákazníci z Európy, Japonska, Južnej Kórey, arabských štátov. Zaujímavosťou je, že nás nevyhľadávajú len seniori, ale cestu k nám si našli aj špičkoví manažéri, pre ktorých je zdravie cenná devíza, ale tak isto aj ženy, ktoré sa chcú skrášliť či mladé páry hľadajúce intimitu a pokojné prostredie. Hotel Spirit dokáže vyhovieť takmer každej skupine ľudí a mňa veľmi teší, že do stredu Európy sa naučili chodiť návštevníci z celého sveta.
Rád by som uviedol jeden príklad. Návštevníci, ktorí prichádzajú do nášho hotela patria do skupiny solventných ľudí, môžu si kúpiť takmer všetko, ale uvedomujú si, že jednu komoditu nemajú šancu kúpiť na žiadnom trhu akcií. Zdravie je nemožné oklamať a žiadna suma ho nedokáže prinavrátiť. A to si uvedomujú naši hostia, ktorí sem prichádzajú s cieľom relaxovať, utužiť si zdravie a posilniť organizmus. Po príchode našich hostí do hotela sme schopní previesť lekárske vyšetrenie za päť minút. Pomocou modernej technológie dokážeme skontrolovať zdravotný stav a následne ponúknuť vhodné procedúry, ako bambusovú procedúru či svetelnú laserovú terapiu.
Taktiež ponúkame individuálny stravovací program pre tých návštevníkov, ktorí uprednostňujú diétny program.
Sme nároční na seba a to naši hostia cítia a uvedomujú si, že sme tu pre nich.

Prečo by mal navštíviť hotel zákazník zo Slovenska?
Slováci mali a stále majú radi vysokú kvalitu služieb, a okrem toho sú známi ako gurmáni. Vyhľadávajú kúpeľné procedúry, pohodlie a luxus nášho hotela. Pritom je pre slovenských hostí výhodou aj vzdialenosť, veď do Sárváru sa dostanete autom za štyridsať minút. Ale aby som nerozprával len všeobecné informácie, rád uvediem príklad. Poznám jedného slovenského lekára, ktorý k nám chodí pravidelne. V hoteli Spirit bol už dvanásť krát a stále si pochvaľuje naše služby. Ešte stále sa ich neprejedol. Keď som sa ho spýtal na to, čo ho motivuje k tomu, aby nás pravidelne navštevoval, odpovedal, že u nás nachádza všetko, čo ku kvalitnému relaxu potrebuje. Vyhovuje mu nie veľká vzdialenosť a aj keď náš hotel navštevujú návštevníci zo Slovenska, hotel je taký rozsiahly, že sa v ňom stratia, čo mu zachováva súkromie. Okrem samotného spa a širokého spektra procedúr vašich krajanov láka množstvo rozličných aktivít – či sú to denné programy ako joga, plávanie, fitness, kozmetické procedúry, ranná gymnastika, strečing a iné. Rovnako môžu naši hostia využívať bowlingové dráhy, kurty na squash. Príjemné spestrenie ponúkajú prechádzky po okolí, napríklad do mestečka Sárvár, k stredovekému hradu s krásnymi záhradami či cyklistika.

Dnes zaznamenávate skvelé výsledky, patríte k vyhľadávaným hotelom, užívate si úspech. Evidujete ešte nejaké nesplnené priania, ktoré by ste chceli v budúcnosti naplniť?
Samozrejme, že aj napriek momentálnemu úspechu stále hľadám nové výzvy. Veď prieskum Svetovej zdravotníckej organizácie jasne naznačuje, že ľudia v budúcnosti sa budú ešte viac starať o svoje zdravie, takže nás čaká pravdepodobne  veľa práce. Plánujeme skvalitňovať naše služby, prinášať nové progresívne procedúry. Neradi by sme zotrvali na jednom mieste, chceme sa stále posúvať dopredu.

Na záver by som vám položil otázku, ktorá mi napadla v súvislosti s vysokým štandardom, ktorý v hoteli Spirit ponúkate. Aké nároky kladiete na personál?

Do služieb hotela vyberáme personál, ktorý má záujem pracovať. Ja osobne zdôrazňujem novým zamestnancom, aby sa nebáli robiť chyby. Pretože ten, kto nerobí chyby, vlastne nepracuje. Jednoznačne však hľadáme ľudí, pre ktorých je práca poslaním.


VIZITKA

Rakúšan Alfred Hackl zbieral prvé skúsenosti v rodičovskom pohostinstve ešte predtým, ako navštevoval Hotelovú Akadémiu v Bad Gleichenbergu. Svoju hotelovú kariéru začal ako porter (Commis de rang) a dotiahol to až na generálneho riaditeľa. Prešiel rôznymi pracovnými pozíciami v rakúskych 4 – 5 hviezdičkových hoteloch, kde pôsobil aj ako F&B manažér, ale aj ako vedúci recepcie a vo viacerých prevádzkach ako generálny riaditeľ. Úspešne otvoril hotel Rogner-Bad Blumau a deväť rokov zodpovedne pracoval ako generálny riaditeľ pre Hunderwasser-Ressorts, predtým ako prešiel do Spirit Hotel Thermal Spa ako obchodný vedúci.  Okrem toho bol Alfred Hackl činný ako školiteľ na Hotelovej Akadémii v Bad Gleichenbergu, dlhé roky bol viceprezidentom a členom predstavenstva európskej asociácie ISPA. K jeho osobitým záľubám patria okrem golfu aj Viedeň, cestovanie a kúpele. V rámci svojich záľub vykonáva aj poradenskú činnosť o kúpeľnom priemysle a vedie prednášky  na tému kúpeľníctvo v Európe, Ázií a USA.     

Peter Fritz                                                         Photos: Spirit Hotel Press

www.spirithotel.hu

Mohlo by sa Vám páčiť