Hľadať

Vytrvalostné majstrovstvá sveta motocyklov už čoskoro na okruhu SLOVAKIA RING!

Vytrvalostné majstrovstvá sveta motocyklov už čoskoro na okruhu SLOVAKIA RING!

Už len necelý mesiac nás delí od svetovej premiéry FIM EWC – Majstrovstiev sveta vytrvalostných pretekov motocyklov u nás na SLOVAKIA RINGU. Práve 24. júna o 14:00 odštartujú desiatky silných strojov do 8-hodinových pretekov, kde sa boj o víťazstvo vedie často až do úplného konca.

 

Podobne to bolo nedávno i na nemeckom okruhu Oschersleben, kde takéto bitky zvádzali víťazné tímy, ako aj slovenský Maco Racing Team, ktorému patrilo skvelé tretie miesto. S ich zahraničným zložením jazdcov Greg Junod, Marko Jerman a Anthony Dos Santos figurujú momentálne na 6. mieste z 35 doteraz klasifikovaných stajní v oficiálnom pohári tímov.

Slovenské publikum zažije premiéru týchto jedinečných majstrovstiev sveta v dňoch 22.-24. júna, pričom 25. jún (nedeľa) je vyhradený ešte pretekom stredoeurópskeho šampionátu Alpe Adria. Všetko sa začne voľným tréningom EWC ráno vo štvrtok 22. júna. Popoludní nasleduje kvalifikácia a neskoro večer nočný tréning. Kvalifikáciami pokračuje EWC aj v piatok ráno.

Sobota je tentokrát hlavným dňom veľkých pretekov. Jazdci EWC ešte ráno absolvujú krátky zahrievací „warm-up“, pričom štartová procedúra začne zoznamovacími kolami o 13:15. O 13:50 vojdú jazdci do zahrievacieho kola, aby sa mávnutím štartovej vlajky o 14:00 rozbehli k svojím strojom a vyštartovali na 8-hodinovú odyseu pretekov 8 h of SLOVAKIA RING.

Víťaza spoznáme za tmy o 22:00. Nedeľa bude patriť už len seriálu Alpe Adria. Ceny lístkov sú však jednotné pre celé podujatie, od piatku do nedele.

Výnimočný víkend doplnia sprievodné aktivity pre návštevníkov. V piatok 23. júna približne o 18:00 začne v uličke boxov autogramiáda s hviezdami FIM EWC. Diváci si tak môžu spraviť „selfie“ aj s členmi Maco Racing Team či ďalšími Slovákmi, ktorí sa výnimočne ukážu na štarte našej svetovej premiéry. „Maco“ nasadí okrem motocyklu EWC ešte ďalší v triede Superstock, na ktorom odštartujú Rado Dulík a Tomáš Svitok. Ďalším Slovákom na štarte bude Jaro Černý, pod vlajkou poľského tímu.

Medzi divácke zaujímavosti patrí určite i rozrastajúci sa zvierací park Malkia v tesnej blízkosti okruhu, ale aj jazdy na terénnych autách vo vynovenom offroad areáli. Centrum bezpečnej jazdy otvorí svoje brány „škole šmyku“. OMV Chill Out Zone bude miestom oddychu a „dotankovania“ energie v stánku oficiálneho partnera okruhu. Chýbať nebudú samozrejme detské atrakcie ako skákacia trampolína či nafukovací hrad. Návštevníkov láka už dlhšie rozrastajúca sa výstava ťažkej vojenskej techniky.

 

Lístky na celý víkend sú v predpredaji aj na stránke www.slovakiaring.sk

 

Words & Photos: Slovakiaring

Mohlo by sa Vám páčiť