Hľadať

Vzostup a pokrok: Ako Los Angeles vyrástlo

Pre všetkých náruživých čitateľov, ktorým učarovala krajina neobmedzených možností a najmä centrum filmového priemyslu Los Angeles, je určená zaujímavá kniha vydavateľstva Taschen, ktorá prostredníctvom fotografií mapuje jeho vzostup.

Od prvých známych fotografií Los Angeles až po najaktuálnejšiu súčasnosť plnú najmodernejších vymožeností. Aj takýmto zjednodušeným spôsobom je možné charakterizovať fotografickú poctu „City of Angels“, ktorá ponúka fascinujúcu cestu po jeho kultúrnych, politických, priemyselných a historických míľnikoch. Táto príťažlivá kniha sleduje rozvoj mesta od prvého, skutočného, realitného boomu v roku 1880, posúva sa do raného obdobia Hollywoodu až k rokom neuveriteľného rastu mestského prostredia, ktorý symbolizoval neskoré osemdesiate roky dvadsiateho storočia, aby skončil v súčasnosti. L.A. Mesto vám prostredníctvom viac ako 500 fotografií rastie pred očami – pričom môžete sledovať jeho zrod v pustatine púšte a premeny v moderný metropolis s typickými palmovými alejami.

Samozrejme, nechýbajú ani zaujímavé udalosti, ktoré obleteli celý svet – ako napríklad dve olympiády, vražda Boba Kennedyho a týranie Rodneyho Kinga – jednoducho, odhaľovanie rôznych dimenzií známej metropoly. Keď hovoríme o Los Angeles, tak určite je takmer povinnosťou predstaviť L.A. ako hlavné mesto zábavy s Hollywoodom a jeho celebritami, ale tiež mnohé ďalšie osobnosti, architektov, umelcov a hudobníkov. Mestskú kultúru reprezentuje však aj hudba, zástupy surfistov, bláznivé výstrelky v oblasti zdravého stravovania, ale aj gangy či násilie. Táto kniha vykresľuje Los Angeles prostredníctvom stoviek nedávno objavených fotografií, vrátane tých, ktoré nafotili Julius Shulman, Garry Winogrand, William Claxton a množstvo iných skvelých fotografov. Všetky fotografie pochádzajú z rôznych archívov, múzeí či od súkromných zberateľov.
K nim pridal skvelé texty renomovaný historik Kevin Starr literárny expert z Los Angeles David L. Ulin.

Los Angeles: Portrait of a city
Jim Heinman (Editor)
Kevin Starr
Tvrdá väzba
Rozmer: 25 x 34 cm
572 strán
Jazyky: Angličtina, Francúzština, Nemčina

NIPOS                                            Photos: Taschen Press

www.taschen.com

Mohlo by sa Vám páčiť