Hľadať

Zaujímavé turistické miesta v Portugalsku

Zaujímavé turistické miesta v Portugalsku

Lisabon, Porto, Madeira, Sintra či Cascais. Všetky tieto miesta nájdeme len v jednej republike – Portugalsku. Je to až neuveriteľné koľko toho môžeme zažiť v jednej krajine, ale vopred varujem, že toto nie je len na týždennú dovolenku a určite je to miesto kam sa budete chcieť vrátiť aj na budúce a dokonca nikdy nie na to isté miesto.

 

Môžete objavovať históriu, ochutnávať vína, relaxovať na pláži, športovať, navštíviť jedno z najvýznamnejších pútnických miest alebo objavovať niektorý z ostrovov, z ktorých najznámejší je Madeira. Ak ste dobrodružný typ človeka a mali by ste záujem objavovať nevšedné miesta tejto malebnej krajiny, jednoznačným tipom je Sintra. Nachádza sa iba kúsok od Lisabonu čo je aj hlavným dôvodom prečo sa toto mestečko stalo letným sídlom pre kráľovskú rodinu, ale určite za to môže aj prekrásne umiestnenie na vrchu útesu. Oči poteší aj arabská architektúra, ktorá sa jemne vymyká klasickým Portugalským budovám. Ak ale idete na dovolenky hlavne kvôli moru, nemusí vás odradiť to, že Sintra sa nachádza trochu vzdialená od morského pobrežia. Pretože k moru sa dostanete tak či tak. Toto, takmer tisícky rokov staré mesto postupne klesá dolu až ku samej pláži, je to síce kopec, ale o to viac si užijete cestu popri krásnych domoch. Možno sa vám aj zapáči ich pestrofarebnosť a vďaka tomuto sa budete cítiť ako v úplne inom svete. Portugalčania sú známi svojou lenivosťou a tak sa vám možno počas pobytu môže zdať, že čas tu ubieha omnoho pomalšie. Hlavne sa odtiaľ nemôžete zabudnúť vrátiť i keď nik by vám to asi aj tak nezazlieval. Ak sa vám ale bude zdať, že ste navštívili všetky paláce a posedeli si v každej reštaurácii, skúste to o trochu západnejšie.

Iba osemnásť kilometrov autom a nájdete mesto Cascais. Možno ste už o ňom počuli a ak nie, odteraz si vždy spomeňte od koho ste sa o tomto prímorskom meste počuli po prvýkrát! Cascais si v minulosti prešlo veľmi silným zemetrasením, ktoré síce zničilo polovicu mesta, ale rozhodne mu neubralo na kráse, pretože Kráľ LuisI. sa aj tak rozhodol vymenovať toto mesto za svoje letné sídlo. Pláže priamo v centre, čerstvé ryby a vína, ktoré sa v tomto regióne vyrábajú, by predsa pritiahli každého zvedavca. Portugalská šľachta to veľmi dobre vedela, preto aj v meste vybudovala kasína, býčie arény alebo športové kluby. Všetky tieto aktivity si môžete v Cascais užívať dodnes. Ak budete mať chuť užiť si trochu hazardu, nemôže vám uniknúť návšteva kasína Estoril. Hádam jedného z najznámejších kasín. Nehovoriac o tom že minulý rok oslávilo sto rokov existencie. Býčie zapasy môžu pripadať cudzincom drsné, ale je to tradícia, ktorá je obľubovaná nie len v Španielsku, ale rovnako aj v Portugalsku. No nemyslite si, že táto zábava je rovnaká v oboch krajinách, Portugalčania sa hlavne odlišujú tým, že býka na konci nezabíjajú.

Ak vám ostane ešte chvíľa času, povinnosťou je Porto a ich víno. Najznámejšia ochutnávka je Caves Ferreira, kde vám predstavia pravé Portugalské tradície porozprávajú vám o známom vinárskom regióne Douro a prevedú vás starými pivnicami, kde budete mať možnosť ochutnať víno vypestované práve tam.

Stále nemáte dosť? Nevadí pretože mám pre vás pripravené miesto, ktorému sa vraví „Plávajúca záhrada Atlantiku“. Neviete? Je to ostrov Madeira. Že sa mu tak nevraví nadarmo, sa môžete presvedčiť na každom kroku. Zelené krajinky, kvetinové záhrady a opäť, zeleň a kvety. To ale nie je všetko, pretože ak vás nezaujíma krajina, možno vás budú zaujímať jaskyne Sao Vincente alebo prírodné bazény.

Ani to vás stále nezaujalo? Máte chuť si zašportovať? Čo tak golf? V tomto prípade musíte zájsť s prstom na mape trocha severnejšie a nájsť región Algarve na juhu Portugalska. Práve tu sa nachádza veľa golfových stredísk a vyberať si medzi nimi bude poriadny problém. A aby som vám to ani trochu neuľahčila, veľa z týchto stredísk sa nachádza pri plážach, takže zakiaľ čo vy si budete užívať hru, vaša polovička si môže užívať slnečné lúče na prekrásnej pláži. Tak čo vy na to, beriete?

 

Karolína Poláková

Fotografie: Visit Portugal Press, Visit Porto, Visit Madeira, Dreamstime

 

www.visitportugal.com

 

 

Mohlo by sa Vám páčiť