Hľadať

Zažiarte s Piagetom

Zažiarte s Piagetom

Nenapodobiteľný luxus, oslnivý lesk a presnosť v jednom – to je švajčiarska  značka Piaget. V jej portfóliu okrem nádherných skvostov v podobe hodiniek nájdete aj nenapodobiteľné šperky – znamenité prstene, náušnice,  náhrdelníky, či retiazky. A to samozrejme tak v pánskej ako aj dámskej verzii.

                                                            „Spomienky na minulosť pomáhajú písať budúcnosť“

                                                                                                                               Yves G. Piaget


História

V roku 1874 vo švajčiarskej dedinke La Côte-aux-Fées, v rodičovskom dome založil Georges-Edouard Piaget svoju prvú dielňu, kde opravoval a vyrábal hodinárske strojčeky. Svojím nadšením, precíznou prácou a rozhodnosťou sa jeho potomkovia rozhodli v roku 1943 oficiálne zaregistrovať značku Piaget. Od vtedy produkovali ako manufaktúra v La Côte-aux-Fées nie iba hodinové strojčeky, ale celé hodinky a predávali ich pod rovnomennou značkou. Na základe rastúceho dopytu výroba začala prudko stúpať. O tieto presné a skvostné kúsky bol záujem na celom svete. Od výroby klasických vreckových hodiniek sa prepracovala k dámskym náramkovým hodinkám, z ktorých sršal luxus na prvý pohľad.

Medzi najslávnejšie Piaget kolekcie patria: Black Tie, Altiplano, Upstream, Piaget Polo, Dancer, Possession, Miss Protocol, Limelight, Exceptional Pieces a Creative Collection.


Black Tie

Klasika, štýl a presnosť. Tieto slová právom vystihujú túto kolekciu. Hodinky z nej s názvom „Piaget Emperador Coussin“ sa vyrábajú vo viacerých vyhotoveniach, ako napríklad v 18 karátovom ružovom zlate. Majú duálne zobrazenie času, denný a nočný indikátor.


Exceptional Pieces

Tieto majstrovské hodinárske kúsky nie sú len meračom času, ale i šperkom. Sú naozaj jedinečné a vyrobené s vysokou precíznosťou. Pre zaujímavosť, jedny dámske hodinky z tejto značky sú inšpirované prírodou. Celé púzdro vrátane náramku je vyrobené z 18 karátového bieleho zlata, kde je osadených až 400 briliantov a 532 diamantov oválneho tvaru. Hodinkový strojček je riadený kryštálom. Vaše oči na nich nechajú zrak a nebudú sa chcieť odlepiť. Výroba tohto unikátneho a jedinečného skvostu zabrala jeho návrhárom 1273 hodín tvorby a 675 hodín brúsenia drahokamov.

Ďalším jedinečným kúskom sú hodinky Limelight Paris – New York, ktoré sú inšpirované  Parížskou módou, presnejšie korzetom. Vyrobené sú z 18 karátového bieleho zlata s diamantami a briliantmi.


Limelight

Z dielne tejto značky pochádzajú aj hodinky, ktoré kúpil J. F. Kennedy svojej manželke Jackie. Tento skvost, ktorým sa pýšila prvá dáma Spojených štátov mal 24 diamantov a 4 smaragdy a bol vyrobený v roku 1965. Po jej smrti ich spať získala v dražbe táto hodinárska firma v roku 1996 za 55 000 dolárov. Dodnes ich má vystavené vo svojom múzeu.

Medzi ďalšie skvosty patria napríklad pánske hodinky, ktoré sa považujú za najdrahšie na svete. Volajú sa Phoebus, ich výroba trvala 2 roky. Na ich výrobu spotrebovali 154 gramov platiny, vyše 400 diamantov a na pozícii 12 v číselníku je osadený modrý diamant. Cena sa blížila k 4 miliónom švajčiarskych frankov.

Značku Piaget si zamilovali hviezdy ako Christina Aquliera, Eva Longoria a Tony Parker či Zoe Saldana. O tom, že si ju zamilujete aj vy, niet pochýb.     

Hodinky značky Piaget na Slovensku predáva sieť predajni Sheron .

Jana Milošovičová         Photos: Piaget Press

www.piaget.com

Mohlo by sa Vám páčiť