Hľadať

Zažite hudobno-kulinársky zážitok

Zabudnite na stereotyp a vráťte sa do dávnych čias, kedy žil slávny skladateľ Mozart. Rezervujte si jeden večer v pompéznom štýle v neďalekom Rakúsku, priamo v jeho hlavnom meste vo Viedni, alebo v nádhernom Salzburgu. Bude o Vás postarané ako by ste prišli priamo z cisárskeho dvora. Reč je o spojení nádhernej Mozartovej hudby, kulinárskych špecialít a neopakovateľných zážitkoch.

Mozartova hudba je veľmi živá, radostná, niekedy dokáže byť aj meditatívna a veľmi zrozumiteľná. Diela tohto rakúskeho umelca  najlepšie vystihujú povahu hudobného klasicizmu. Vyznačuje sa celkovou priezračnosťou, melodickým bohatstvom, vyváženou inštrumentáciou a formovou brilantnosťou.


Viedeň

Hlavné mesto Rakúska, ktoré je vzdialené iba 60 km od Bratislavy. Dominujú tu nádherné monumentálne budovy, svetové múzeá, slávne orchestre, chlapčenské zbory hrajúce v koncertných sálach. V tomto prekrásnom meste žili a pôsobili najväčšie hudobné osobnosti v dejinách. Zažite tu jeden nádherný umelecký večer.

Večer vo Viedni len pre vás

Večer, o osemnástej, je pre VIP zákazníkov luxusne prestretý stôl – napr. v kniežacej reštaurácii Le Ciecle v Hoteli Radisson SAS Palais, alebo Drei Husaren, ktoré patria k najlepším reštauráciám v Rakúsku. Okrem okúzľujúcej atmosféry je pripravené tzv. „divadelné menu“. To pozostáva z troch chodov a exkluzívnych nápojov.  Keď už budete dostatočne a príjemne nasýtený, pred reštauráciou vás bude očakávať „sluha“ prezlečený do kostýmu z dôb W. A. Mozarta, ktorý sa o vás dokonale postará. Spolu s ním nasadnete na fiaker a môžete objavovať najkrajšie časti Viedne a potom sa dopraviť až na miesto koncertu, väčšinou do Štátnej opery.

Koncert budete môcť sledovať z VIP miesta, z ktorého si môžete nádherne vychutnávať nezabudnuteľnú hudbu. Počas prestávky je pripravený pohár sektu a na požiadanie aj rozhovor s členmi súboru, ako je dirigent, speváci, sólisti.

Po koncerte je vám stále k dispozícii „asistent“, ktorý vám zabezpečí napr. taxík, alebo vám poradí, ako najlepšie stráviť zvyšok večera.

Cena VIP vstupenky sa pohybuje cca 229 eur na osobu a obsahuje:
– Večeru v luxusnej reštaurácii/ 3 chodové menu vrátane nápojov/.
– Fiaker/ Reštaurácia- Koncertná sála/.
– Vstupenku na Wiener Mozart koncert /najlepšia kategória/.
– Pohár sektu, alebo pomarančová šťava.
– Rozhovor s umelcami /na požiadanie/.
– Programová brožúra.
– CD Wiener Mozart Orchester.
– Služby „asistenta“.

Jana Milošovičová       Photos: ISIFA

www.mozart.co.at
http://classicworld.at

Mohlo by sa Vám páčiť