Hľadať

Zimný raj v St. Antone

Zimný raj v St. Antone

Raj zimných športov prvej kategórie, ktorý ponúka zábavu a relax nielen v zime – to je stredisko St. Anton ležiace v rakúskej časti Álp. Lyžovanie na zjazdovkách rôznych stupňov obtiažnosti, niekoľkokilometrové trate pre nadšencov bežiek, atraktívne turistické a horolezecké trasy. Čo si vyberiete?

Tradícia a kvalita

St. Anton am Arlberg je moderným strediskom, ktoré okrem širokých možností športovania ponúka mnoho ďalších druhov relaxu. V rezorte sa spája luxus, kozmopolitný charakter a moderné vybavenie s tradičnou tirolskou pohostinnosťou a miestnymi zvykmi. Stálych obyvateľov má toto mesto ležiace v nadmorskej výške 1 300 metrov iba okolo 2 500; počet turistov je však niekoľkonásobne vyšší.

Toto stredisko je kolískou rakúskeho lyžovania. Na týchto svahoch sa lyžuje už od roku 1901 a preteky sa tu konajú od roku 1928.


Kilometre lanoviek a tratí

Dobrej povesti sa St. Anton teší už mnoho desaťročí. A má na to právo. Kvalitu strediska potvrdzujú nasledovné čísla: 85 sedačkových a pozemných lanoviek, 280 kilometrov udržiavaných lyžiarskych tratí a 180 kilometrov fantastických svahov, ktoré pokrýva práškový sneh. Nádherný zjazd z vrcholu Vallugy s dĺžkou 10,5 kilometra a prevýšením 1 347 m, ktorý končí skoro v centre St. Antona, sa nepochybne zaradí k vašim najkrásnejším lyžiarskym zážitkom. Možnosti, ktoré St. Anton svojim návštevníkom ponúka, sú teda absolútne neobmedzené.

Nielen lyže

St. Anton má okrem toho vynikajúcu polohu. Alpy sú totiž garanciou permanentného dostatku snehu a priaznivých poveternostných podmienok a čistého vzduchu. Pre tých, ktorí pred klasickým zjazdovým lyžovaním dávajú prednosť iným športovým aktivitám, je určená okrem iného aj sieť bežeckých tratí v celkovej dĺžke 40 kilometrov, klziská pre priaznivcov korčuľovania a karlingu.

Pre tých, ktorým šport príliš nevonia a preferujú skôr luxusný relax, je úplne ideálnym miestom zábavný park ARLBERG-well.com, s bazénmi s osvetlenými tobogánmi, suchou a parnou saunou , či krytými bazénmi. Miesto, kde sa tieto veci skombinujú s vynikajúcou tradičnou tirolskou kuchyňou, je na oddych a športové vyžitie priam ideálne. Stredisko, samozrejme, ponúka aj množstvo obchodov so športovými, ako aj luxusnými módnymi značkami, reštaurácií, kaviarní a barov.

Atraktívny aj v lete

Možnosti, ktoré St. Anton ponúka v letnej sezóne, za zimnými nijako nezaostávajú. Toto miesto je ideálne aj na strávenie klasickej letnej dovolenky v horách. Prechádzky, horská cyklistika, horolezectvo, tenis, sqash, golf, jazda na koni, rafting, paragliding,… spôsobov, ako užitočne a zdravo stráviť čas v prírode letných rakúskych álp, je dostatok.

Ubytovanie

Mekka rakúskych Álp, stredisko St. Anton bolo a stále je miestom pútnikov medzinárodných zimných športov. Nájdete tu množstvo hotelov rôznych kategórií, apartmánov, penziónov a ostatných ubytovacích zariadení.
Milliardcity vám odporúča jeden z 5-hviezdičkových luxusných hotelov: V údolí, priamo pod úžasne zasneženým kopcom nájdete veľký rodinný hotel s dlhoročnou tradíciou – Hotel Raffl´s St. Antoner Hof.

Jana Milošovičová         Photos by TVB St. Anton am Arlberg

www.stantonamarlberg.com

Mohlo by sa Vám páčiť