Hľadať

Život a doba Hugha M. Hefnera

Hugh M. Hefner predstavuje ilustrovaný životopis, ktorý približuje prvých 25 rokov existencie známeho magazínu Playboy. Jeho osobný život, kariéra a najmä ohromujúci úspech Playboya, sú odhalené v najintímnejšom portréte všetkých čias.

Táto skvelá antológia, ktorú tvorí šesť jedinečných zväzkov  je vydaná pri príležitosti 60. výročia časopisu. Oslavuje dekadenciu, sofistikovanosť a vtip originálneho pánskeho časopisu a, samozrejme,  jeho tvorcu. Hugh Hefner v tejto antológii upozorňuje na mimoriadne roky 1953-1979, pričom stavil na výber jednotlivých období, ktoré charakterizujú najpikantnejšie plagáty či články takých literárnych ikon, ako Gore Vidal, Norman Mailer, Ian Fleming a Ray Bradbury. Čitateľov určite zaujmú aj niektoré Playboy rozhovory, napríklad s Jimmym Carterom a Albertom Schweitzerom .

Bohatstvo nikdy predtým nezverejnených materiálov z osobného archívu samotného Hefnera reprezentujú originálne umelecké diela, karikatúry a korešpondencia alebo obsiahly autobiografický text o jeho mladosti, vojenskej službe, rannej kariére v pozícii karikaturistu, početné priateľky a rodiaci sa veľký úspech Playboya.
Široký výber osobných fotografií z archívu, zábery zo zákulisia či z Playboy Mansion, Playboy klubov a Big Bunny tlačiarne. To je história Playboy a jeho legendárneho zakladateľa.

Words: DollPem Media                                                             Photos: Taschen

www.taschen.com

Mohlo by sa Vám páčiť