Hľadať

Zlatý pohár si nenechala ujsť ani kráľovná

K vrcholným prekážkovým meetingom patria určite dostihy o Zlatý pohár v anglickom Cheltenhame, ktoré sa behajú na trati dlhej 5, 331 metrov ( 3 míle, alebo 2, 1 furlongu). Okrem športových zážitkov však tento event patrí k dôležitým spoločenským udalostiam.

Návrat na začiatok marca nie je taký nepríjemný, ako počasie, ktoré minulý mesiac sprevádzalo. Rozhodol som sa totiž vrátiť do Cheltenhamu, na presťížnu dostihovú udalosť. Aj keď s oneskorením, ale nedalo mi Zlatý pohár nespomenúť.

Dostihy v Cheltenhame si nenechá ujsť žiadny fanúšik dostihov a tak vždy na začiatku marca sa tento dostihový areál zaplní tisíckami divákov, ktorí sa rozhodli nasýtiť atmosférou veľkého cheltenhamského festivalu. Jeho vyvrcholením sú tradične dostihy o Zlatý pohár. Tento rok si nenechala ujsť ani kráľovná Alžbeta II. či princezná Anna, ktoré patria k milovníčkam koní a dostihov. Keď v minulom roku porazil Denman Kauto Stara, fanúšikovia určite nemysleli na to, že nezlomný Kauto Star to o rok svojmu súperovi z rovnakej stajne, ktorú vedie Paul Nicholls, oplatí. Keď minulý rok dominoval na všetkých prekážkach Denman, tento raz si Kauto Star s džokejom Rubym Walshom nenechal svoj víťazný sen zrušiť. Od štartu jazdil spoločne s Neptune Collonges a Denmanom, no víťazstvo si tentokrát odniesol práve „hviezdny kôň“.

Pre víťazného džokeja Rubyho Walsha to bolo už siedme víťazstvo na Festivale a tréner Nicholls sa radoval už po piaty raz. Aj tento rok si Paul Nicholls pripísal na svoje konto ďalší skvelý zápis. Víťaza Kauto Stara, druhého Denmana a štvrtého Neptune Collongesa totiž trénuje.

Výsledky:

1520 totesport Cheltenham Gold Cup
1. Kauto Star (Ruby Walsh)
2. Denman (Sam Thomas)
3. Exotic Dancer (Tony McCoy)
4. Neptune Collonges (Christian Williams)

Peter Fritz              Photos: ISIFA

www.cheltenham.co.uk

Mohlo by sa Vám páčiť