Hľadať

Zrodila sa hviezda

Zrodila sa hviezda

Zabudnite na hluk tryskových motorov, od dnes sa budete plaviť vo vzdušnom oceáne na privátnej vzdušnej jachte. Zrodila sa hviezda novej formy cestovania vo vzduchu, Aerocraft.

Spoločnosť Aeros, ktorú založil Ukrajinec Igor Pasternak, akoby čerpala svoje nápady z diel Julesa Verna, alebo autorov fantastických románov zo začiatku dvadsiateho storočia. Namiesto vývoja super rýchlych lietadiel sa rozhodla venovať práci na „lietajúcich strojoch“ ľahších ako vzduch. Pasternak sa v roku 1992 presídlil do krajiny „nových príležitostí“ – do  USA, aby začal novú etapu svojho života. Nová forma leteckej dopravy s príchodom Aerocraftu využíva nastaviteľnosť a dynamické vlastnosti vzduchu – zdvih, vznášanie, vytvárajúce unikátne schopnosti, čo ju odlišuje od dnešných foriem leteckej dopravy. Aerocraft je vytvorený na báze nového konceptu lietania. Vytvorila sa nové éra, oveľa komfortnejšia forma lietania ako doposiaľ. Možnosti Aerocraftu poukazujú na variabilitu, skvelú funkčnosť – môžete ho využívať ako súkromnú vzdušnú jachtu, cestovať za oceán, alebo ho využívať ako dokonalú reprezentačnú kanceláriu či konferenčné centrum. Luxusné zariadenie, možnosti či variabilita sú nekonečné, limitované jedine vašimi predstavami.

Čo získa zákazník, ktorý sa rozhodne pre Aerocraft?

 luxusné skúsenosti s lietaním
 najpriestrannejšie priestory, kabínu
 vynikajúci výhľad
 jedinečný typ štartu a pristávania na princípe helikoptéry
 schopnosť vznášať sa
 slobodu – žiadne preplnené letiská

Skvelú možnosť ponúka Aerocraft pre ľudí, ktorých už nelákajú morské diaľavy a neustále vlnobitie. Vzdušný oceán  ponúka oveľa komfortnejšiu formu cestovania. Vo svojej súkromnej vzdušnej jachte môžete usporadúvať večierky, premiestňovať sa a spoznávať prírodné scenérie, sledovať pobrežie oceánu, alebo len tak lietať. Nová forma dobrodružstiev a turistiky sa otvára svetu. Aerocraft ML 866 je možné používať ako najmodernejšie obchodné centrum, alebo netradičné konferenčné centrum. Tento model predstavuje najluxusnejšiu formu cestovania. Nielen s ponukou vynikajúceho servisu a komfortu, ktorý si môžete užívať len v prvej triede bežných komerčných letov, alebo súkromných lietadiel. Neobyčajné cestovanie a skvelý výhľad čaká na vaše rozhodnutie. Veď život je zmena a zmena je život. Nepremýšľate nad zmenou vo vašom cestovaní?

Rýchlosť: 0-222 km/h
Maximálna výška letu: 0 – 3 657 m
Maximálna dĺžka letu: 5 000 km
Dĺžka: 64 m
Šírka: 36 m
Výška: 17 m
Rozloha pre cestujúcich: 500 m2
Výrobca: Worldwide Aeros Corp.

Motto spoločnosti:  „Be the best in what to do.“

 ZAUJÍMAVÉ UDALOSTI v oblasti lietania so zariadeniami ľahšími ako vzduch:

1783 – prvý teplovzdušný balón sa odlepil od zeme – bratia Joseph a Etienne Montgolfierovci

1898 – Brazílčan Alberto Santos-Dumont vyrobil a vyskúšal prvú vzducholoď naplnenú plynom

1900 – Nemec Ferdinand Von Zeppelin vybudoval prvý balón

1924 – Spoločnosť Zeppelin Co. Dodala vzducholoď do L.A. – US Navy, ktorá lietala do roku 1932

1937 – po sérii úspešných letov havarovala najväčšia vzducholoď zo závodov Zeppelin – LZ 129 Hindenburg a zhorela v New Jersey.

1995 – Goodyear začal konštruovať vzducholode pre reklamné kampane a propagačné účely

2005 – Aerocraft a Lockheed spojili sily, aby sa podieľali na stavbe obrovskej vzducholode pre vojenské účely.

Peter Fritz Photos: Aeros Corp.

www.aerosml.com

Mohlo by sa Vám páčiť