Autentické príbehy, nadčasové témy

„Clutch“ – stelesnenie ženskej sily

0

História kabeliek „clutch“ siaha až do babylonského obdobia, keď žena vo svojich klenotoch nosila vreckovky, vonnú soľ a balíček ryžových papierov proti lesknutiu tváre. Podobne ako v súčasnosti, len ich vystriedali rúž, parfum a transparentný púder. Kabelka do ruky sa stala nevyhnutným doplnkom každej ženy. Je použiteľná vari na každú príležitosť. Jej status povýšili mnohé prestížne svetové značky, ktoré každý rok predstavujú originálne a najdrahšie kúsky. My vám predstavujeme niekoľko dokonalých skvostov stelesňujúcich ženskú silu.


„Knot Clutch by Bottega Veneta“

Hlavnými hodnotami značky Bottega Veneta sú kvalita, exkluzivita a luxus. Tým sa riadili už Vittorio a Laura Moltedo, ktorí značku založili ako rodinný podnik v roku 1966. Uznanie si získala najmä pre svoje ušľachtilé kabelky s unikátnou technikou ručne prepletanej kože „intrecciato“. Keď prišiel Tomas Maier v roku 2001 do firmy a ujal sa postu kreatívneho riaditeľa, všimol si vzhľad tohto malého „ženského sna“ a posunul ho o level vyššie. Vytvoril nový uzáver v tvare malého uzla a po ňom nazval celú kabelku „The Knot“, ktorá interpretuje božskú prestíž celej značky. Žiadne okázalé logá navonok, len diskrétne ukryté iniciály vnútri kabelky. Ako sám hovoril: „V prípade kabelky so značkou BV platíte za kvalitu, v žiadnom prípade nie za logo.“ Identická kabelka, ktorú chce mať jednoducho každá žena.


„Skull Clutch by Alexander McQueen“

Britský módny návrhár Alexander McQueen bol považovaný za jedného z najtalentovanejších tvorcov novej generácie. V brandži bol známy ako „bad boy“, čo dokazoval najmä na prehliadkových mólach, kde často šokoval svojimi módnymi kreáciami. Známy sa stal vo chvíli, keď Isabella Blow kúpila celú jeho záverečnú módnu kolekciu. Editorka a múza návrhára Philipa Treacyho mala na nové talenty nos. Objavila nielen Alexa, ale aj modelky Stellu Tennant a Sophie Dahl. Od roku 1996 pracoval Alex ako hlavný šéf módneho domu Givenchy až do chvíle, keď si založil vlastnú „brand“. McQueen počas svojej kariéry predstavil mnoho vecí, ktoré sa stali kultovou záležitosťou. Jeho ikonická kabelka „The Skull“ však zlomila rekordy vo všetkých smeroch. „Škatuľka“ so zaoblenými rohmi a zapínaním v podobe lebky je kúskom, ktorý sa stal symbiózou dokonalosti.


„Sweet Charity Clutch by Christian Louboutin“

Meno Christian Louboutin poznajú po celom svete – nielen ženy vďaka jeho legendárnym topánkam s červenou podrážkou, ale aj mnohí muži, pretože rozhodne ide o najskloňovanejšie meno v ich domácnosti! Podľa bankových výpisov manželov sa niekedy môže zdať, že sú s Louboutinom najlepší kamaráti. Ikona vo svete topánok sa dlho pohrávala s myšlienkou vymyslieť k svojim pokladom aj kabelky. A tie sú rovnako štýlové a jedinečné. „The Sweet Charity Clutch“ je ideálnou voľbou na párty, keď chcete byť neprehliadnuteľná. S malou kabelkou od Louboutina budete zaručene ozdobou celého večera!


„Crystal Quartz Clutch by Marchesa“

Táto luxusná módna značka bola založená britskou módnou návrhárkou Georginou Chapman (manželka hollywoodskeho producenta Harveyho Weinsteina) a Keren Craig len v roku 2004. Okamžite sa stala miláčikom celebrít na červenom koberci. Hlavnou inšpiráciou  bola Luisa Casati. Talianska výstredná dedička, múza desiatky umelcov a tzv. patrónka európskeho umenia 20. storočia. Žena, ktorá o sebe vyhlasovala: „I want to be a living work of art.“ Značka začala produkovať k svojim nádherným večerným róbam aj kabelky, ktoré sú skutočnými perlami. Prestížna a hlavne limitovaná edícia kabelky Crystal Quartz Clutch spôsobila medzi celebritami doslova revolúciu. Kabelka, s ktorou sa budete cítiť ako hollywoodska star!


„Box Crystal Clutch by Elie Saab“

Kto by povedal, že libanonský módny návrhár prerazí vo všetkých hlavných strediskách módy a stane sa miláčikom mnohých celebrít? Eliemu Saabovi sa to podarilo. Svoju prvú značku založil v Bejrúte už ako osemnásťročný. Celosvetovo známy sa však stal vďaka herečke Halle Berry, ktorá si v roku 2002 v jeho šatách prišla prevziať Oscara. Ona bola prvou černoškou, ktorá prevzala túto sošku, a on prvý libanonský návrhár, ktorý obliekol oscarovú herečku. Jeho šaty sú nezameniteľné, plné romantiky, nežnosti a sviežosti. Rovnako ako všetci módni dizajnéri, aj on sa rozhodol vytvoriť unikátne večerné kabelky, ktoré by boli „šperkom“ jeho šiat. A to doslova.  Pozrite si jeho „The Box Crystal Clutch“, ktorá je dokonalým umeleckým výtvorom. „Vykameňovaná“ kabelka v rôznych odtieňoch s jasným rukopisom značky Elie Saab.


„Moscow Lion Clutch by Chanel“

Coco Chanel bola revolučnou návrhárkou, ktorá absolútne zmenila šatník ženy 20. storočia. Ako prvá priniesla kabelku, čo sa mohla nosiť na pleci, a dala tak ženám voľnosť pohybu a väčšiu prirodzenosť. „La Petite Noire“, ako každý nazýva legendárnu prešívanú kabelku s dlhými retiazkovými rúčkami, odštartovala éru ikonických kabeliek. Dnes módny dom Chanel prichádza s mnohými limitovanými edíciami kabeliek, ktoré ešte viac podčiarkujú symbol ich luxusu. Ak hľadáte skutočne sofistikovanú a luxusnú kabelku, „The Moscow Lion Clutch“ je tá správna voľba. Ručná práca, bronzové aplikácie so zlatými detailmi perlete a krištáľmi Swarovski. Táto kabelka obsahuje ruské couture umenie, ktoré vystihuje aj jej cena presahujúca 10 000 dolárov.

Jana Mutňanská                                                  Photos: Press

www.handbagheaven.com