Autentické príbehy, nadčasové témy

„Rýchla móda“ zo Španielska

0

Jednou z posledných noviniek vo svete odevného priemyslu je pojem „rýchla móda“. Pre tých, ktorý sa s týmto termínom ešte nestretli, ponúkam vysvetlenie. Niektoré módne značky ako napríklad Bershka, Mexx, Mango, Zara či Monsoon obmieňajú svoj sortiment vo výkladoch častejšie než je obvyklé, vďaka čomu býva ich ponuka maximálne pestrá a svieža.

Základným princípom „rýchlej módy“ je okamžite zaujať. Ľahkým „sústom“ zvyknú byť páni a dámy, ktorí chcú byť neustále „trendy“ a „in“, čiže im neprekáža, ak musia meniť šatník aj niekoľkokrát do roka. Veľmi dôležitá je v tomto prípade obratnosť, pretože želané oblečenie už nemusí byť o niekoľko týždňov, či dokonca dní, dostupné.

Maximálna pestrosť v sortimente ponúkaných odevov a pravidelná obmena ich dizajnu je typická aj pre španielsku značku Massimo Dutti, ktorá sa zaraďuje medzi najvýznamnejších reprezentantov „rýchlej módy.“ Charakterizujú ju elegantné, ale na druhej strane nie príliš drahé odevy, ideálne pre určité cieľové skupiny. Produkty Massimo Dutti skvele vyhovujú osobám pohybujúcim sa vo sfére obchodu, úradníkom v kanceláriách, či mladým nádejným manažérom pracujúcim v prestížnych spoločnostiach. Nielen páni-biznismeni obľubujú značku Massimo Dutti. Spoločnosť sústreďuje svoju pozornosť aj na dizajn odevov pre cieľavedomé a sebaisté dámy – obchodníčky. V ponuke prirodzene nie sú len obleky a kostýmy určené na pracovné stretnutia, ale aj pekné a štýlové blúzky, sukne, jednofarebné pulóvre a teplé svetre.

Truhlica „Massima Duttiho“ však ponúka ešte niekoľko ďalších výnimočných pokladov. Nechýbajú nádherné topánky a elegantné mokasíny pre pánov, dokonca ani kvalitná športová obuv. Očarujúce sú taktiež náramky a prívesky vyrobené z kvalitného kovu, či saká pieskovej farby. Zástupkyne nežnejšieho pohlavia sa budú cítiť v oblečení od Massima Duttiho ako skutočné dámy. Odevy sú na pohľad atraktívne, občas provokatívne, podnecujúce rôzne nálady a vášne. Skvele ladia s vhodne zvolenými doplnkami, ako napríklad šatkami, či kabelkami. Dokonale vyniknú aj v kombinácii s pohodlnými topánkami s nižším opätkom.  Módnymi farbami sezóny 2009 sú levanduľová a purpurová. Massimo Dutti ich však rád mieša s krémovými a perleťovo-sivým odtieňmi.

Odevy od Massima Duttiho sú kvalitné, s dlhou životnosťou. Vyrábajú sa z vynikajúcich prírodných materiálov, veľmi vhodne skombinovaných s vysoko-technologickými syntetickými tkaninami zabezpečujúcimi skvelú nositeľnosť a požadovaný komfort. Produkty Massimo Dutti majú okrem výnimočných charakterových vlastností „feeling“ istej nadčasovosti, veď mnohé z nich sú považované špičkovými dizajnérmi za kúsky vyslovene „klasické.“

Hoci španielsky módny dom rozbehol svoju činnosť len pred 24 rokmi, pomerne rýchlo si stihol vybudovať dobré meno. Predajní a butikov s označením „Massimo Dutti“ je v súčasnosti viac než 400 vo vyše 30 krajinách sveta.

Marcel Letko                                              Photos: ISIFA

www.massimodutti.com