Autentické príbehy, nadčasové témy

„Zvestovatelia apokalypsy sa množia. Zastavme paniku.”

0

R E C E S I A. V týchto dňoch najčastejšie skloňovaný pojem. Mediálna panika vrcholí, zvestovatelia apokalypsy sa množia. Niet pochýb o tom, že sa svet v recesii naozaj ocitol a tento prudký prechod z rokov vysokého rastu je pre väčšinu firiem a jednotlivcov šokom.  

Je vôbec možné ubrániť sa recesii a nepodľahnúť jej? A dá sa z nej paradoxne aj vyťažiť? Je táto recesia skutočne dôvodom na paniku alebo naopak obrovskou príležitosťou pre firmy  „reštartovať“ a nanovo prosperovať?  Zlatým pravidlom v akejkoľvek krízovej situácii je nestratiť kontrolu, zachovať pokoj a sústrediť sa na fakty.  „AKO PORAZIŤ RECESIU“ (z anglického originálu „Nicholas Bate: BEAT THE RECESSION_ A Blue Print For Business Survival“) – aktuálna novinka z portfólia knižného vydavateľstva Eastone Books – ponúka praktický návod pre firmy a podnikateľov ako sa vysporiadať so súčasnou ekonomickou krízou a ako dostať svoje podnikanie čo najrýchlejšie pod kontrolu.

– ako sa správne pozicionovať na trhu,
– ako maximalizovať maržu a zisk a zastaviť nerozumné zľavy,

– aké sú najdôležitejšie ciele rentability a ako plánovať tržby,

– ako hľadať nové zdroje, aby biznis profitoval,

– ako sa vysporiadať s neplatičmi,

– ako sa rozhodovať v zložitej situácii, či už ide o nový produkt, klienta, ktorý vás pripravuje o  peniaze, nespoľahlivých dodávateľov alebo málo výkonných pracovníkov v tíme,

– ako identifikovať dobrého predajcu,

– ako mať nos na dobrý obchod,

– ako dostať od menšieho počtu ľudí viac a dosiahnuť, aby mali z práce radosť,

– ako rozvíjať dobré vzťahy so zákazníkmi,

– ako využívať prognostické systémy, ktoré umožnia, aby ste vo vašom podnikaní predvídali zmeny včas…

To je len krátky výber zo 176 praktických a ľahko aplikovatelných rád na prežitie firmy v časoch krízy. Kniha sa venuje všetkým oblastiam firemného podnikania –  financie, marketing, obchod, ľudské zdroje, organizácia práce, inovácie, riadenie, komunikácia, investície a strategický rozvoj.
 „AKO PORAZIŤ RECESIU“ je 100%  akčným  plánom.  Neobsahuje žiadnu „vatu“, žiadne zložité poučky, obsahuje len pragmatické kroky. Je výberom súčasných poznatkov ako prežiť recesiu v pohode a v prosperite.  


O autorovi:

Nicholas Bate vedie konzultačnú firmu Strategic Edge Ltd., ktorá poskytuje poradenstvo jednotlivcom, malým a stredným firmám aj veľkým organizáciám, ako sú Microsoft, Marks & Spencer, Barclays Bank a BBC. Je autorom viacerých kníh, zaoberajúcich sa stratégiou podnikania a osobnej motivácie.


O knihe:

Vydáva: Eastone  Books
Rozmery a väzba:  145 x 207 mm, V/2 mäkká
Počet strán: 184

Words & Photo: Eastone Books                Illustration Photo: ISIFA

www.eastonebooks.com