Autentické príbehy, nadčasové témy

26. Majstrovstvá sveta v póle na snehu

0

26. Majstrovstvá sveta v póle na snehu

Aj keď zima stále vládne, športová smotánka sa už chystá na „horúce“ Majstrovstvá sveta  v póle na snehu, ktoré sa v dňoch 28.-31. januára 2010 budú konať vo švajčiarskom St. Moritz.  Účasť takých tímov, ako Cartier, Bank Julius Baer, Brioni či Maserati, spolu s  výkladnou skriňou svetového póla  je zárukou veľkolepého športového i spoločenského divadla tejto najexkluzívnejšej loptovej hry na svete, ktorú každoročne sleduje priamo na mieste viac ako 20 000 nadšených divákov.

Spoločenská zábava na svetovej úrovni, kombinujúca silu, eleganciu, rýchlosť, pýchu a tradičný britský zmysel pre fair play. To sú atribúty, ktoré najlepšie vystihujú pólo, hru britských oficierov a v posledných rokoch dokonca svetovej smotánky. Je určite najexkluzívnejším loptovým športom s pravidelne organizovanými turnajmi, medzi ktoré sa radia aj oficiálne MS v póle na snehu v St. Moritz.

Pólo klub v St. Moritz vznikol v roku 1959 a od roku 1960 sa švajčiarske mesto stalo centrom nespočetného množstva zimných i letných turnajov v póle. Od roku 1984 tu pravidelne prebieha najprestížnejší zimný turnaj pod sponzorskými krídlami exkluzívnej šperkárskej firmy Cartier. Len tak mimochodom, členský vstupný poplatok v klube záujemcu bude stáť 20,000 CHF. 

Od roku 2005 záštitu nad podujatím Cartier Polo World Cup na snehu prevzala novovytvorená akciová spoločnosť St. Moritz Polo AG a odvtedy sa turnaj teší  nielen neustále narastajúcemu záujmu médií, ale aj počtu členov. Za účasti tých  najlepších hráčov a svetových tímov z Argentíny, Chile, Veľkej Británie, Austrálie a iných krajín majú návštevníci jedinečnú možnosť zhliadnuť výstavnú skriňu svetového póla. Obzvlášť náročné podmienky na snehu a nezvyčajná výšková poloha (1880 metrov nad morom) kladú extrémne náročné požiadavky jednak na zviera i na človeka. Koncentrácia zápasov do štyroch turnajových dní a dvoch zápasov denne vyžaduje od každého zúčastneného „člena“ maximálnu koncentráciu, silu, odvahu a vytrvalosť.

Pre priaznivcov póla uvádzame webovú stránku  www.polostmoritz.com, kde budete mať možnosť sledovať priebeh turnaja naživo.

Boris Mojto                        Photos: St. Moritz Polo World Cup Press   

www.polostmoritz.com