Autentické príbehy, nadčasové témy

360 Istanbul je znamením nocí v tureckej metropole

0

Reštaurácia, ktorá sa stala medzinárodnou ikonou. 360 Istanbul predstavuje jasné svetlo istanbulských nocí so skvelou atmosférou, kvalitnými službami, lahodným menu, panoramatickým výhľadom a zábavou. V tomto roku oslávil už svoje štvrté výročie.

Počas rokov svojej existencie sa stala najobľúbenejším miestom v tureckej metropole. Každého návštevníka, ktorý po prvý raz vstúpi do jej útrob „dostane“ svojím úžasným výhľadom na Istanbul. Potom už každého návštevníka čaká „more“ potešenia pri chutnom jedle, ktorému energiu dodáva príjemná hudba na dobrú chuť. Tak sa môžete presvedčiť, že istanbulské noci v dobrej spoločnosti, v reštaurácii 360 môžu byť neopakovateľné.

Manažéri reštaurácie neustále sledujú svetové trendy a aj preto 360 Istanbul ponúka veľmi bohaté a rozkošné menu. Vstupom do reštaurácie objavíte svet svetovej kuchyne, kde menu pripravuje slávny šéfkuchár Mike Norman, ktorý je tiež partnerom podniku. Špecialitou menu reštaurácie 360 Istanbul je jej dômyselnosť. Prvé kulinárske prekvapenie predstavuje jahňa podávané s ryžou a granátovým jablkom a karí so zelenou fazuľkou. Túto pochúťku musíte osobne ochutnať, aby ste dokázali oceniť umenie šéfkuchára. Pokiaľ si však napríklad želáte rybu, nesmiete vynechať plátky z morského jazyka (druh ryby) pripravený s citrónom, kokosom a thajskou bazalkou. Ako jeden z príkladov tureckej kuchyne môže poslúžiť pštrosí kebab, ktorý sľubuje modernú, ale tradičnú chuť.
Ako zákusok odporúčajú v reštaurácii 360 Istanbul čokoládu s čerešňovým pudingom a jogurtovou zmrzlinou, ktorá patrí k favoritom medzi návštevníkmi. O koktailoch nie je potrebné diskutovať – v ponuke nájdete množstvo skvelých kúskov pripravených z rôznych druhov čerstvého ovocia, ktoré si môžete vychutnávať iba v tejto reštaurácii.

Okrem jedinečnej reštaurácie sa môžu hostia zabaviť v klube, alebo si posedieť bare. Dizajn komplexu 360 Istanbul navrhol slávny interiérový dizajnér Emir Uras, ktorý je tiež jeho spolumajiteľom. Emir dokázal všetky prvky skĺbiť tak, že návštevníci sa tu cítia veľmi príjemne, osobne, bez zbytočných rušivých vplyvov. Majú k dispozícii dostatočný priestor a zároveň intimitu.

Celý komplex 360 Istanbul nie je preslávený len jedinečnou ponukou lahodných jedál a nápojov. Výraznú tvár mu dodáva samotný dizajn, stvárnenie, ale nezanedbateľnou súčasťou úspechu je aj unikátna hudba, zábavný koncept kráčajúci v modernom duchu. Častými hosťami sú tu známi umelci, DJ-ovia zo zahraničia, zaujímavé vystúpenia. Každá súčasť tak vytvára neopakovateľnú súčasť mozaiky, ktorá ako celok dokáže zaujať každého návštevníka.

Pokiaľ vás cesty zavejú do Turecka a, samozrejme, do Istanbulu, rezervujte si jednu noc na návštevu skvelého podniku 360 Istanbul.

Peter Fritz     Photos: 360 Istanbul

www.360istanbul.com