Autentické príbehy, nadčasové témy

Aero TT: Sila 1 183 koní

0

Aero TT: Sila 1 183 koní

Trvalo dlhých sedem rokov, kým svetlo sveta uzrelo Aero TT. Najvýkonnejšie sériovo vyrábané auto. Poháňa ho osemvalcový turbomotor s neuveriteľným výkonom 1 183 konských síl. Z nuly na 100 kilometrov zrýchli za neuveriteľných 2,78 sekundy.

Priam nadpozemsky znie údaj o maximálnej rýchlosti. Aero TT dokáže podľa jeho výrobcu, firmy Shelby Super Cars, vyvinúť rýchlosť až 440 kilometrov za hodinu. Neuveriteľné parametre, ktoré toto vozidlo dosahuje, sú výsledkom supervýkonného motora, ale tiež premyslenej, aerodynamickej a odľahčenej konštrukcie. „Štíhlosť“ modelu Aero TT nie je len pastvou pre oči, ale aj mimoriadne dôležitým funkčným prvkom. Prevažná časť jeho skeletu je vyrobená z karbónových vlákien – ultraľahkého a zároveň pevného materiálu, ktorý sa hodne používa v letectve a vo vesmírnych technológiách.

Vozidlo je dvojmiestne a maximálne komfortne vybavené. Samozrejmosťou je klimatizácia, výkonný audio-systém. Interiér sa štandardne vyhotovuje v piatich farbách: čiernej, krémovej, sivej, červenej a žltohnedej .

Technické špecifikácie:

Výkon: 1 183 koní / 870 kW pri 6950 otáčkach/min.
Maximálna rýchlosť: 440 km/h
Zdvihový objem motora: 6,3 l
Krútiaci moment: 1483 Nm pri 6150 otáčkach/min.
Kolesá: 18 palcové/19 palcové (zadné)
Prevodovka: 6-stupňová
Rozvod: OHV
Karoséria: Kupé

Približná cena v USA: 585 000 USD

NIPOS           Photos: Shelby Press

www.shelbysupercars.com