Autentické príbehy, nadčasové témy

Aj Čína žije pólom

0
Aj Čína žije pólom

Skvelé kluby póla nájdeme nielen v Európe a Amerike, ale aj v Ázii. V posledných rokoch kráľovská hra čoraz väčšmi naberá na popularite u Číňanov. Viacero ľudí prekvapilo koľko entuziazmu a vášne sú miestni ochotní investovať do tohto krásneho športu. Cieľ je jasný – čo najskôr sa vyrovnať európskej a americkej špičke. Nine Dragons Hill, dosiaľ jediný súkromný klub póla v krajine, si už stihol vybojovať miesto medzi desiatkou najlepších na svete. Jeho vzostup súvisí s vysoko profesionálnym prístupom zamestnancov, pestrou paletou poskytovaných služieb a dostatkom kvalitnej športovej akcie.

small

Klub sídli v meste Jiaxing v provincii Zhejiang, nachádzajúcej sa približne hodinu jazdy autom z centra Šanghaja. Či už sa zastavíte na pár hodín, na niekoľko dní, sám, prípadne s rodinou alebo priateľmi, dočkáte sa vľúdneho privítania a ústretového jednania zo strany personálu. V súčasnosti privátny klub, je začlenený do luxusného rezortu Nine Dragons Hill, obklopeného oceánom a pohľadnými horskými masívmi. Nájdeme tu špičkové 27-jamkové golfové ihrisko i prístav s atraktívnymi jachtami. Super bonusom je luxusný 5 hviezdičkový hotel San Marco s príťažlivou talianskou architektúrou. Veľmi rýchlo nadobudnete pocit, že všetka tá krása má v ľuďoch evokovať Benátky. Nechýba dokonca ani romantické námestie pripomínajúce Piazza san Marco, kde si návštevníci okrem intímnych prechádzok radi posedia na slniečku v spoločnosti príjemných ľudí, prípadne si vychutnávajú rôzne kulinárske lahôdky. Kúzelné okamihy na čerstvom vzduchu skôr, či neskôr vystrieda komfort klimatizovaných hotelových suít vybavených kuchynským príslušenstvom, luxusnými kúpeľňami, či audiovizuálnou technikou a minibarom pre rozptýlenie a chvíle zábavy. V pobrežnom rezorte Nine Dragons Hill sa dobre uzatvárajú aj obchody. Najlepšie vari v miestnom bizniscentre pri kvalitnej cigare alebo poháriku koňaku. Zregenerovať myseľ a rozpumpovať stuhnuté svalstvo si zasa môžete v luxusných kúpeľoch, špecializujúcich sa na zdravý životný štýl.

small_1

Klub je vo svete známy predovšetkým excelentnými inštruktormi, špičkovými zariadeniami a poskytovaním ukážkovej zdravotnej starostlivosti. V areáli sa nachádzajú dve kvalitné ihriská póla, trávnatá dráha a približne 300 stajní. O kone sa stará školený personál, zabezpečuje im pravidelné kŕmenie, čistotu a pohodlie i veterinárne kontroly. Klub, ktorý má dokorán otvorené brány pre deti aj dospelých, organizuje 10 týždňové kurzy jazdectva „From Zero to Hero“. Ľahšími i náročnejšími tréningami vás prevedie inštruktor Tommy Martinez, čerpajúci zo skúseností nadobudnutých v Európe, na Bahamách, v Barbadose, či Kórei. Jeho bratrancom nie je nik iný ako Mariano Aguerre, famózny hráč póla a jeden z mála športovcov s individuálnym hendikepom 10 gólov. Pomocnú ruku pri riešení problémov vám rada podá aj cvičiteľka Maryija. Sympatická rodáčka z Bieloruska si zamilovala kone už ako päťročná a svet štvornohých kamarátov dodnes neopustila. Je priateľská, obrnená veľkou trpezlivosťou. Dostatok času totiž strávila nielen so zvieratami, ale aj deťmi.

small_2

Za doživotné členstvo v klube, ktoré sa vzťahuje na trojčlennú rodinu, zaplatíte 500.000 čínskych juanov. Samozrejme, k dispozícii sú i balíčky viažuce sa na obdobie jedného alebo troch rokov. Ich hodnota je 50 000, resp. 100 000 juanov. Miestny clubhouse si je možné prenajať na obchodné stretnutia, konferencie, prezentácie a eventy. Klub má skúsenosti s organizovaním podujatí rozličného typu, či už sa jedná o jednoduché rodinné posedenia alebo honosné oslavy. Takéto príležitosti si samozrejme vyžadujú bezchybný catering. Na požiadanie sa v areáli rezortu konajú aj zaujímavé aktivity spojené s koňmi. Manažment klubu momentálne tvorí niekoľko skúsených profesionálov z Veľkej Británie a Argentíny.

V najbližšom období sa na pôde Nine Dragons Hill uskutočnia nasledujúce turnaje póla:
5. a 6. apríla – Holiday Friendly Match
20. apríla – Easter Day Family Celebration
3. a 4. mája – Asian Polo Club League Chine
24. a 25. Mája – Consul General`s International Polo Cup
31. mája a 1. Júna – Dragon Festival Polo Cup

Marcel Letko
Photos: NDH Polo Press
www.ndhpolo.com