Autentické príbehy, nadčasové témy

Ako byť správnym gentlemanom (Kolekcia jar/leto 2011)

0

Ako byť správnym gentlemanom (Kolekcia jar/leto 2011)

Zima klope na dvere, no módne trendy nikdy nespia. Predstavujeme vám pánsku kolekciu na jar/leto 2011.


Slnko zalieva moju tvár horúcimi lúčmi. Dotýka sa môjho tela, šteklí mi myšlienky i tvár. Ležím si na palube jachty a tajne dúfam, že večer si užijem zábavu v nejakom nočnom klube. Myslím, že dnes tam stretnem tú pravú a výnimočnú, aspoň na dnešnú noc či túto dovolenku. Mohla by mať dlhé blond vlasy, veľké pery a krásne opálené telo. Objednám si Moët Grand Vintage Rosé ročník 2003. Krásna predstava stredomorského letného večera s nádhernou dámou v náručí. Čo viac si môže dokonalý muž želať!

Keďže večer si chcem užiť v dokonalej kráse, tak by som mal vyzerať ako správny gentleman z medzivojnového obdobia či zlatého veku tridsiatych rokov 20. storočia. To bude správny feeling ako pekne zakončiť tento letný deň. Pre dokonalú atmosféru večera zvolím sako od dua holandských návrhárov Viktor&Rolf, ktoré dokonale vystihuje to, ako by mal správny letný večer vyzerať. Nesie sa v duchu ležérnosti jachtárskeho klubu, vo farbách béžovej, šedej či dokonalom odtieni bielej kávy, kvalitných letných materiálov bavlny. Už samotné sako hovorí, že mám peniaze, mám rád luxus a rád si užívam svoj letný život. Celá kolekcia na jar/leto 2011 je výrazne inšpirovaná mužmi, ktorí majú silu, majú radi ležérny štýl a hlavne, dokazujú ženám, že správny gentleman ešte nezomrel. A určite nesmiem zabudnúť na tradičné semišové mokasíny Viktor&Rolf v nádychu tmavej modrej.

Aby dámy v clube nemali o mne dojem nudného suchára, tak zvolím na seba niečo vtipné do génia súčasnej módy Johna Galliana. Čo tak nohavice so zvýšeným pásom, previazané motúzom či doladené trakmi. To bude ono. Pretože ak chce muž dobre vyzerať, tak by si mal vedieť zavtipkovať i sám na svoj účet. A vtipne a groteskne, no zároveň geniálne pôsobí kolekcia Johna Galliana na nastávajúcu jar a leto. Je tam cítiť vtip a zábavu Charlieho Chaplina, nálady dvadsiatych a tridsiatych rokov, keď správny muž mal zúžený driek, zvýraznené ramená či uvoľnené prieramky, využívajú sa farby ako čierna, šedá, béžová, biela či strieborná. Pre väčších vtipkárov John Galliano ponúka kožu á la bar Modrá Ustrica. Brada a fúzy sú prežitkom, lebo čo dokáže Gillette, to nedokáže nik iný. A nesmiem zabudnúť na slamený klobúk, ružu do klopy saka a kvalitné vreckové hodinky, pretože také dnes už nosí veľmi málo gentlemanov. Ešteže je tu John Galliano, ktorý toto všetko pripomína!

Tričko, košeľu či polokošeľu si oblečiem od typických stredomorských designerov Dolce&Gabbana, ktorí ponúkajú inšpiráciu pravými talianskymi lámačmi ženských sŕdc rokov minulých. Všetko vo farbách leta a slnka, ako sú béžová, vanilková, hnedá, biela káva, ale typicky zvodne pôsobí i biela či čierna. Opätovne košele či tričká z kvalitných materiálov ako je ľan či bavlna. A na bežné pánske drobnosti, ako sú kľúče od jachty, platobné karty či Cohiby treba veľkú hnedú tašku do ruky, ktoré Dolce&Gabbana odporúčajú skoro každú sezónu. A vedia prečo, pretože všeličo sa do nej pomestí. Dolce&Gabbana ponúkajú dokonalú letnú pánsku módu, ale keďže i móda je hra a správny muž sa rád pohráva, treba sa vyhrať i pri obliekaní na letný večer.

Pri západe slnka sa mi určite zídu ešte kvalitné slnečné okuliare Ray-Ban v štýle Jamesa Deana a to mi už potom žiadna dáma neodolá. Dokonalé, na doladenie perfektnosti pridám ešte vôňu D&G Light Blue či Yves Saint Laurent M7a večer patrí len mne. Správni gentlemani ešte nevymreli, pretože vedia ako sa majú správať k dámam, ako ich očariť a správne sa obliecť. Správny gentleman si vie užiť svoje peniaze a luxus, správny gentleman si vie jednoducho užívať svoj život v lete plnými dúškami. Letný večer je ako stvorený na dobývanie dámskych sŕdc. A nech sa táto stredomorská noc nikdy neskončí!

Michal Remenár                                              Photos: ISIFA

www.dolcegabbana.com
www.johngalliano.com
www.viktor-rolf.com