Autentické príbehy, nadčasové témy

Ako chutí rok 2014 podľa najlepšej reštaurácie na Slovensku?

0

Zatiaľ čo prianí typu Happy New Year má každý z nás neúrekom, vo Fou Zoo zo srdca prajú Happy New Menu a hneď nám to prianie aj splnia. Ako každý rok, inovovali svoje menu, aby nám ukázali, že dokonalé môže byť ešte dokonalejšie.

Tešiť sa môžeme na unikátnu sushi ponuku pod tajuplným názvom OMEKASE, čo v japončine znamená frázu „Nechám to na vás“. Kedy sushi majster predvádza svoju kreativitu a majstrovstvo v umeleckej show. Aj vinná karta prešla výraznejšími zmenami a nájdeme v nej skutočné skvosty a unikátne kúsky. Zostavená je netradične – podľa odrôd, aby si hostia vedeli vychutnať vplyv rôznych terroir.

Ale čo môže byť chutnejšie ako začať nový rok ochutnávkou delikates, ktoré natoľko očarili náročné publikum, že majú tú česť byť súčasťou nového menu reštaurácie, ktorej renomé už prekročilo hranice Slovenska. Vznikali práve v čase, keď sa páni šéfkuchári dozvedeli, že ich kulinárske umenie zachutilo aj pánom z prestížneho bedekra Gault-Millau a udelilo Fou Zoo mimoriadne veľkorysé hodnotenie. Tak schválne, či bude chutiť aj vám!

Tešiť sa môžeme na také špeciality ako na ľade podávaný svieži tuniakový tatarák v tapiokových krekroch doplnený kaviárom z váječných bielkov a s napárovaným očarujúcim vínkom No Yuki, Junmai Ginjo, Gassan. Za ním nasleduje jeho výsosť krab kráľovský na spôsob modern sashimi v pohodlí homemade pohánkových rezancov s yuzu dashi stockom. K tomu si vychutnáme Rizling rýnsky, neskorý zber, Chateau Belá, 2008. Chýbať nebude ani obľúbené afrodiziakum – mušle svätého Jakuba prevoňané anízovým maslom, preliate kumquat gélom, dekorované ponzu tapiokou a salicorne riasou, s Veltlínskym zeleným, akostným vínom od Kasnyika, 2012.

Vychutnáme si aj Modern nigiri s dekadentnou foie gras v harumaki poháriku s jemnými hubami shitaké, v sprievode s ľahkým vínkom Hana Awaka, Junmai sparkling, Ozeki. Nasledovať bude delikátna unagi rolka podávaná na homemade pohánkovom popcorne s osviežujúcim ibištekovým gélom. A k tomu Cabernet Sauvignon, rosé, neskorý zber, Chateau Modra, 2012.

Zlatým klincom menu je 5 týždňov zrejúca hovädzinka so shitaké hubami grilovaná na japonský spôsob – „live“, priamo pred vami, podávaná s nakladanou zeleninkou, redukciou z hovädzieho vývaru a s pohárom Purple Angel, Vina Montes, 2011. A ako dezert nás poteší hebký ďatlový koláčik s karamelom, jogurtovým snehom a krekrom z marakuje, servírovaný s domácou zmrzlinou z blahodárnej saikyo miso pasty. V súhre s Mono Lipovina, akostným vínom od Macik Winery, 2012.

Pokiaľ si tento kulinársky zážitok nechcete nechať újsť, odporúčame čo najskoršiu rezerváciu, pretože podobné akcie bývajú vo FOU ZOO beznádejne vypredané.

Happy New Year Menu
streda 15. 1. – piatok 17. 1. 2014 od 18.00
Cena je 118 Eur pre menu s vínom a 69 Eur bez vína

http://www.fouzoo.sk
http://www.facebook.com/FOUZOO