Autentické príbehy, nadčasové témy

Ako vyberať luxusné SUV?

- Reklama -

Ak ste podľahli kombinácii luxusu a praktickosti prémiového SUV a chystáte si ho zaobstarať po prvýkrát, otvára sa mnoho otázok. Čo mi môže a má dať? Čo mám očakávať? Ako si mám vybrať?

Najlepším orientačným bodom Vám bude Váš vlastný súhrn toho, čo skutočne potrebujete, čo vlastne chcete a čo sa Vám skutočne páči. Po ucelení základnej predstavy už ale môžete očakávať sprievod týmto vzrušujúcim procesom výberu od predajcu T.O.P. AUTO PREMIUM. Majte nároky a nechajte si všetko ukázať a vysvetliť – ale najmä, výber vášho vysnívaného SUV si naplno užite.

V T.O.P. AUTO PREMIUM Vám s radosťou luxusné SUV predstavujeme už niekoľko rokov a preto si dnes spoločne predstavíme niekoľko oblastí a dôležitých momentov pri výbere, ktoré sa oplatí zvážiť. Nie, nejde o zoznam položiek na odškrtanie, skôr zopár tipov a oblastí, s ktorými sa naši predajcovia pravidelne stretávajú.

Menšie je stále veľké

Formulkou menšie SUV sa v našej ponuke často označujú napríklad modely Range Rover Evoque alebo Jaguar E-PACE. Nenechajte sa ale pomýliť terminológiou, ktorá vyjadruje relatívnu veľkostnú pozíciu v rámci kategórie SUV. V skratke, aj najmenšie z týchto vozidiel sú poriadne veľké. Ak sú napríklad oproti iným modelom kratšie, ako povedzme spomínaný Jaguar E-PACE so 4.395 mm dĺžky, nahrádzajú to výškou a šírkou. Jeho celkový úložný priestor predstavuje 601 litrov a až 1.386 l so sklopenými zadnými sedadlami. A to rozhodne nie je málo. Podobne je to aj s inými „menšími“ modelmi.

Ak teda prechádzate zo skutočne menšieho vozidla do kategórie SUV, preskúmajte aj menšie modely SUV, ich priestor je skutočne štedrý, pre mnohých dostatočný a vy nemusíte mať pocit, že robíte priestorové kompromisy. Navyše tieto modely sú veľmi vhodné do mestskej premávky. Jaguar E-PACE aj Range Rover Evoque, sú oba kratšie ako mnoho sedanov či kombi, a tak s nimi aj ľahšie zaparkujete.

Záver: Ak hľadáte v prechode do SUV viac priestoru, obráťte sa na nás v prípade otázok týkajúcich sa Range Rover Evoque, Discovery Sport či Jaguar E-PACE. Z praxe vieme, že svojím priestorom prekvapia, a že je pre mnohých ideálnou voľbou luxusného SUV.

Ani s najmenšími SUV v ponuke Jaguar Land Rover nerobíte priestorové alebo bezpečnostné kompromisy. Na obrázku zobrazenie kamery v spätnom zrkadle pri plnom naložení.

Výkon, praktickosť, luxus

Pri výbere prémiového SUV sa pozrite aj na to, čo Vám iné autá neponúkajú. To je istým spôsobom definícia luxusu a prémiovosti. Až bližší pohľad na vozidlá z dielne Jaguar Land Rover Vám skutočne priblíži ako vás dokážu tieto vozidlá rozmaznávať.

Okrem výnimočného motorického výkonu, bezpečnostných prvkov a výnimočných jazdných vlastností v každom teréne, ktoré sú pri automobilke samozrejmosťou, vo vozidlách nájdete aj nadštandardné prvky luxusu ako čistenie vzduchu od prachu, vírusov a alergénov špičkovou nanotechnológiou, masážne funkcie pre obe predné sedadlá (Jaguar F-PACE), ďalej prepojenie vozidla so smartfónom, ktoré Vám umožňuje vzdialene nastaviť teplotu interiéru ešte pred začatím cesty či ovládať navigáciu, alebo skontrolovať stav paliva. Ak potrebujete, diaľkovo tiež zapnete svetlá bez odomknutia vozidla, napríklad si tak posvietite večer na chate či v garáži.

V dohľade vodiča je tiež bezdrôtové nabíjanie mobilu – len ho položíte. Vozidlá môžu tiež poskytovať wi-fi hotspot pre 8 zariadení. Na zadnej strane predných opierok hlavy môžete mať napríklad úchopy pre tablety – malé centrum zábavy. Veľkou špecialitou je Actvitiy Key v podobe hodiniek, ktorý umožní vozidlo zamknúť, odomknúť a naštartovať bez toho, aby ste museli mať so sebou kľúče. To sa hodí pri ceste za športom, pri behu, plávaní či iných outdoorových aktivitách. Vo vozidle môžete mať aj dokonalý zvuk až 15-tich reproduktorov pre vašu obľúbenú hudbu, podcast či detské piesne pri rannom rozvoze. Poskytujú luxus a bezpečie je aj pre najmenších cestujúcich.

Pri jazde v noci rozhodne oceníte pixelové LED svetlá, ktoré vrhajú adaptívny lúč na základe skenu okolia a osvetľujú maximum cesty, ale neoslepujú pritom protiidúce autá. Funkcia ClearSight Ground View zas umožňuje vidieť priamo pod vozidlo, akoby bola podlaha zo skla, čo sa hodí v teréne, ale napríklad aj pri parkovaní v meste. Praktické, dobre skryté až prekvapivé odkladacie priestory nájdete podľa typu po celom vozidle a interiér môžete napríklad  podsvietiť farbou podľa vašej nálady, pre tú správnu atmosféru.

Je to ale naozaj všetko?

Funkcionalít, prvkov a väčších či menších detailov luxusu je v týchto vozidlách obrovské množstvo. Naša rada: Nechajte sa zviesť osobne pohľadom na ich fungovanie a výhody priamo v našom showroome na Rožňavskej ulici 30 v Bratislave.

Záver: V tomto prípade Vám odporúčame zadefinovať si čo chcete v aute mať, ale v prvom rade si nechajte funkcionality ukázať a vysvetliť našimi odborne vyškolenými kolegami. Mnohé budú pre vás príjemnou novinkou. Funkcionality, ktoré sme vymenovali môžete mať rovnako vo vozidlách Jaguar aj Land Rover a samozrejme závisí od typu vozidla a výbavy. Radi by sme vás však upozornili, že luxus týchto vozidiel je prudko návykový.

Kompaktné SUV Jaguar E-PACE.

Štýl a luxus v limitovanom prevedení. Range Rover Evoque Bronze Collection k disopzícii skladom v T.O.P. AUTO PREMIUM.

Dizajn, krása, výnimočnosť

Vaše SUV sa vám musí páčiť. V v zásade platí, že špičkový a nadčasový dizajn, ktorý nepodlieha sezónnym trendom je niečo, čo vám prináša trvalú hodnotu – radosť z jazdy a určite aj reprezentáciu.

Expertom na štýl a elegantné odlišovacie prvky je napríklad Range Rover Evoque. Ponúka oku lahodiacu kontrastnú strechu (edícia Bronze Collection), unikátne kolesá, či na dotyk mimoriadne príjemné prvky interiéru (napr. semišový volant). Ucelenú eleganciu a harmóniu zas ponúka uhrančivo prižmúrený Jaguar F-PACE. 

Chceme len pripomenúť, že dizajnových kúskov britskej automobilky môžete stále zobrať do terénu, kde vám urobia rovnakú radosť jazdnými schopnosťami, ako svojim podmanivým vzhľadom.

Záver: Ucelený harmonický dizajn alebo výraznejšie odlišujúce prvky naši klienti pri prechode na SUV nachádzajú napríklad v modeloch Range Rover Evoque a Jaguar F-PACE. Rozhodne sa spýtajte aj na špeciálne edície ktoréhokoľvek modelu vozidiel značky Jaguar Land Rover. Ich dizajnové detaily sú úchvatné a nedostupné v iných modeloch a výbavách.


Britská elegancia, ladnosť a športovo ladený dizajn. Jaguar F-Pace v plnej kráse. 

Discovery Sport skladom nájdete u predajcu T.O.P. AUTO PREMIUM alebo priamo na tomto linku.

Príďte sa pozrieť osobne, dovoľte nám všetko vám ukázať, vysvetliť ale najmä, nezabudnite si výber vášho vysnívaného SUV naplno užiť. Budete tak mať rozhodnutie výrazne jednoduchšie. Dobrou správou je, že aj keď ide o veľké rozhodnutie, s týmito vozidlami jednoducho nemáte čo pokaziť.

 Tešíme sa na Vás u najskúsenejšieho predajcu vozidiel Jaguar Land Rover na Slovensku, v showroome T.O.P. AUTO PREMIUM na Rožňavskej ulici 30 v Bratislave.

Tím T.O.P. AUTO PREMIUM

Zdroj: JLR, foto: JLR

Titulná fotografia: Jaguar F-PACE je zhmotnením všetkého, čo luxusné SUV svojim klientom ponúka.

(PR článok)

- Reklama -

Súvisiace príspevky

- Reklama -