Free Porn manotobet takbet betcart betboro megapari mahbet betforward 1xbet

Autentické príbehy, nadčasové témy

Ako znejú Vintage Boyz, keď ťa chcú upokojiť?

- Reklama -

Nový singel “Ukľudni sa“ venujú všetkým nervákom.

Ružomberské punk n rollové trio Vintage Boyz zahajuje svoje koncertné leto s novým singlom Ukľudni sa. Je to agresívna balada alebo nezvyčajne chytľavý punk? Je to hlboko intelektuálna hudba alebo uspokojivo prvoplánová? Je to hymna nervákov alebo pokus o rozuzlenie nerozvážnosti pocitov, ktoré sa striedajú v každom z nás? Odpoveď je jednoznačná: je to všetko. Je to fúzia kontrastov.

Vintage Boyz sa na novinke neboja hrať s náladami, bez toho aby stratili svoju tvár. V “Ukľudni sa“ sa preto naplno opierajú o napätie medzi zdržanlivosťou a agresivitou. „Nevyberieme si to, čo nám život postaví pred seba a situácie ako nevera alebo problémy v práci nás vedia poriadne frustrovať. Všetci bojujeme s hnevom, no niekedy mám pocit, že nás vedia rozhodiť aj úplne maličkosti. Občas sa jednoducho treba ukľudniť a pozrieť sa na veci s odstupom. Túto dynamiku dvoch rozdielnych emócii som sa snažil zachytiť aj pri písaní skladby,“ hovorí o skladbe spevák Tomáš Mikulka alias TOME.

Jeho slová podčiarkuje aj bubeník Dominik Sojčák: „Skladba vznikla, keď si Tomáš prechádzal partnerskou krízou a presne si pamätám ten moment, keď mi ju prvý krát poslal. Myslel som si, že ju zle vyexportoval. Tá náhla zmena tempa bola niečo, čo sme pred tým nerobili. Nápad sa nám okamžite zapáčil a spolu sme to v skúšobni vypilovali do finálnej podoby. Keď sa na záver nahrali vokály, všetko to dávalo zmysel.“

Skúšobňa ako nahrávacie štúdio

Skúšobňa je nielen ich hudobnou dielňou, ale aj DIY nahrávacím štúdiom, ktoré zostavil basgitarista Andrej Kelčík. Svoje skúsenosti zo školy hudobnej produkcie v Británii zúročil aj v novom singli. Okrem bicích, ktoré nahrávali u Martina Roženeka v Southrock Recording v Jablunkove vznikla celá skladba práve v jeho réžii, u nich doma. „To, že sa kedykoľvek môžeme zavrieť do štúdia nám umožňuje zachytiť naše emócie autenticky. Momenty agresie a zúfalstva, ktoré v skladbe počuť sme nemuseli fejkovať,“  dopĺňa Andrej Kelčík.

V priestoroch ošarpaných kúpeľov Korytnica vznikol ku skladbe jednoduchý vizualizér, o ktorý sa postaral Mojmír Baran. Hlavnej úlohy sa zhostil spevák TOME a jeho baseballová pálka. Aj keď toto zohraté duo v klipe nič nešetrí, nezabúda na to hlavné – ukľudniť sa.

- Reklama -

Súvisiace príspevky

- Reklama -