Free Porn

Autentické príbehy, nadčasové témy

Aktívne leňošenie alebo aktívna dovolenka: Neviete si vybrať?

- Reklama -

Obľúbené miesto vo Vysokých Tatrách, nielen vynikajúce gastronomické zážitky a skvelá pohostinnosť, ale aj stále živé kultúrne dedičstvo – autentický folklór, ktorým Ždiar žije.

Ak by ste si mali vybrať medzi aktívnou dovolenkou a aktívnym leňošením, ktoré z týchto dvoch vyhrá? Dnešné čarovné miesto má niečo do seba, pretože môžete robiť všetko, alebo aj nič…vyberte si sami.

Jedinečné goralské tradície, lyžiarske strediská, nádherná príroda, nespočetne veľa turistických trás a náučných chodníkov. Ždiar je skvelou destináciou nielen v zime, ale v ktoromkoľvek ročnom období. Zimné športy, letné dobrodružstvá a kopec zážitkov. Stačí si zbaliť zopár vecí a vyraziť na predĺžený víkend alebo aj celý týždeň.

Ak už tu budete, tak sa určite vyberte na Chodník korunami stromov, ktorý nájdete priamo v srdci Bachledovej doliny. Nasajte atmosféru Spišskej Magury a stromov, rastlín a zvierat. Čaká vás 600 metrov skvelej prechádzky, kde budete vidieť pestrý les. Najvyšší bod chodníka nad zemou je 24 metrov, nájdete tu aj 32 metrov vysokú vežu, z ktorej sa môžete pozrieť na štíty Belianskych Tatier, scenériu Pienin a Zamagurie.

Zájdite si do Monkovej doliny, pozrite si Beliansku jaskyňu či Jezerské jazero. Alebo môžete vyraziť na Belasé pleso, Veľké Biele pleso, Jahňací štít. Zaujímavé je i Sedlo pod Svišťovkou, z ktorého je nádherný výhľad do doliny Zeleného plesa a na Lomnický štít. Rovnako ním prechádza aj populárna Tatranská magistrála. A ak milujete cyklistiku, tak si určite pribaľte so sebou aj bicykle. V okolí sa nachádza 42 kilometrov cyklistických trás.

Vysoké Tatry sú krásne v každom ročnom období.

Ale po dni strávenom v horách treba niekde skloniť hlavu. Ideálnym útočiskom môže byť chata na samote, kde si doprajete aj to spomínané leňošenie a schováte sa pred ostatnými.  Citlivo zrekonštruovaná chata Greiner Boutique Mountain Chalet je ideálna pre rodiny s deťmi alebo partiu priateľov či kolegov.

 

Tieto výhľady neoľutujete

Miesto, kde sa pre výhľad na najkrajšie štíty Belianskych Tatier nemusíte ani postaviť z postele.  Chatu nájdete na úpätí Belianskych Tatier, stojí tu už neuveriteľných 80 rokov. Zároveň prináša možnosť bývať na krok od turistických chodníkov a lyžiarskeho strediska. Tri podlažia s plochou 185 m2 ponúkajú nadštandardné a útulné ubytovanie pre 12 osôb. „Či už sem prídete v zime, alebo v lete, nebudete mať núdzu o zábavu,“ hovorí český projekt Amazing Places, ktorý vyhľadáva tie najkrajšie a najzážitkovejšie miesta nielen v Česku, ale aj na Slovensku.

Krásne ubytovania sa spájajú s dokonalými službami. Aj v tomto je miesto výnimočné.  Ako pozornosť na privítanie totiž hostí čaká debnička čerstvého ovocia a zeleniny, aby si mohli pripraviť prvé raňajky. Miesto okrem iného myslí aj na tých, ktorí prídu elektromobilom. Môžu si ho tu nabiť vďaka wallbox nabíjačke.

Hostia sa potešia aj iným drobnostiam. „Na chate nájdete sánky, volejbalovú a futbalovú loptu, bedmintonové rakety, či skutočný hvezdársky ďalekohľad na pozorovanie nočnej oblohy,“ hovoria majitelia chaty.

Vykročte z dverí priamo na turistický chodník, bežkársku trať či lyžiarsky svah.  

Raj pre lyžiarov

 „Z vonkajšej terasy sa môžete kochať výhľadmi pri grilovaní a v zime tam rovno naskočiť do bežkárskej stopy. Neďaleko je tiež lyžiarske stredisko Bachledka,“ opisuje ďalej Amazing Places. Toto je miesto je skutočný raj pre lyžiarov, veď najbližší lyžiarsky vlek je vzdialený len 300 m.

Napriek tomu poskytuje chata dokonalé súkromie. „Greiner Boutique Mounain Chalet leží mimo ruchu turistickej časti Ždiaru – v ústí Monkovej doliny, ktorá je uzlom najkrajších turistických trás spájajúcich Belianske a Vysoké Tatry,“ uisťujú o súkromí samotní majitelia.

Turistické chodníky začínajúce pár metrov od chaty Greiner patria medzi túry s najkrajšími výhľadmi v celých Tatrách. „Za tieto výnimočné panorámy vďačíme najmä zásaditému, vápencovému geologickému podkladu, ktorý flóru výrazne odlíšil od Vysokých Tatier. Väčšina 14 km dlhého hrebeňa  je prísne chránená a sprístupnené sú v období 15. 6. – 31. 10.  tri oblasti – Monkova dolina, Dolina Siedmych prameňov a Zadné Meďodoly. Napriek tomu, že Belianske Tatry nemajú pleso, sú považované za najkrajšiu a prírodne najbohatšiu časť Vysokých Tatier,“ vysvetľujú na záver majitelia.

Ako sa to celé začalo?

Výhľad na najvyššie končiare Belianskych Tatier učaroval už mnohým. Jedným z nich bol aj pražský obchodník Vladimír Kapoun.  Miesto mu prirástlo k srdcu natoľko, až si v roku 1937 splnil sen a v Monkovej doline postavil chatu. Tá sa mu po jeho „sklepě so smíšeným zbožím“ v Prahe stala druhým domovom, kde trávil čas so svojou rodinou.

„O 80 rokov neskôr nás do Belianskych Tatier priviedol rovnaký sen a umožnil nám spoznať príbeh tohto miesta. Tradičná, zrubová chata vyžadovala rozsiahlu rekonštrukciu, v ktorej sme sa snažili citlivo zachovať čo najviac pôvodného zariadenia a nadviazať tak na históriu. Po takmer dvojročnej snahe je výsledkom miesto, kde nachádzame pokoj, trávime čas s rodinou a zažívame chvíle hodné spomienok,“ uvádzajú majitelia.

Takže, stačí vyraziť na nezabudnuteľnú dovolenku. A z toho množstva aktivít si len vybrať podľa svojho gusta…

Pripravila Martina Baumann

Zdroj fotografií: Amazing Places

- Reklama -

Súvisiace príspevky

- Reklama -