Autentické príbehy, nadčasové témy

Alberta Ferretti pre Chopard: WatchCouture

0

Jemný a veľmi konkrétny cit Alberty Ferretti a Caroline Gruosi-Scheufele priviedol tieto zaujímavé ženy k zrodu nových hodiniek. Cenná a nenapodobiteľná verzia kúzla sa nazýva WatchCouture. Veľmi cenný šperk, ktorý sa vyníma na „náramku“ z jemného saténu je prezentáciou ženskosti.

„Caroline a ja sme premýšľali o kombinácii dizajnu, technológie, presnosti, elegancie a hodnoty, ktoré ponúkajú hodinky Chopard, a pôvabu couture. Spojenie rozdielnych aspektov však odráža jasný koncept, ktorý robí produkt jedinečným. Vytvorenie cenných hodiniek priviazaných na zápästí predstavuje symbol couture. Bola to najotvorenejšia cesta k realizácii našej myšlienky“, prezrádza o práci na nových hodinkách Alberta Ferretti.

„Po našom prvom stretnutí na filmovom festivale v Benátkach v roku 2007, sme s Albertou horeli nedočkavosťou, aby sme mohli zahájiť tento projekt. Počas tohtoročného filmového festivalu v Cannes sme s Albertou najskôr  vytvorili šaty v kombinácii so šperkami, ktoré zaznamenali na „red carpet“ obrovský úspech. Preto som sa rozhodla pokračovať v tomto skvelom dobrodružstve. Teraz  však voľba padla na hodinky. Koncepciu sme vymysleli spolu a realizáciu previedli v dielňach Chopardu v Ženeve. WatchCouture sú vyjadrením našich predstáv o exkluzívnych hodinkách, elegantných a pôvabných, ktoré predstavujú kombináciu vízií našich svetov. Naša spolupráca ma potešila, pretože som vždy chcela pracovať s Albertou na nejakom spoločnom projekte. Spolu sme do našej práce vniesli entuziazmus, energiu a lásku“, doplnila Caroline Gruosi-Scheufele.

Hodinky predstavili obe dámy 27. augusta v Benátkach, keď ich mala na sebe počas press konferencie Claudia Schiffer.
Tak mohli všetci prítomní obdivovať unikátne hodinky z bieleho zlata a diamantov, vyzdobené líniou diamantov splývajúcich z lemovania hodiniek, uchytených netradičnou saténovou šatkou previazanou na zápästí.

NIPOS      Photos: Chopard Press

www.chopard.com