Free Porn
xbporn

Autentické príbehy, nadčasové témy

Aleksandra Stencel

- Reklama -

Krehké i masívnejšie sklo, ktoré na prvý pohľad púta pozornosť. Čistota, odvážne línie nečakané tvary i potlače. Emócie. Dizajnérka Aleksandra Stencel sa zameriava na dizajn ručne vyrábaného skla a navrhovanie dekorov, ktoré priam hraničia s umením. Absolventka Akadémie výtvarných umení v Krakowe, ktorá vystavuje doma i v zahraničí, sa okrem spolupráce s úspešnými sklárskymi a dizajnérskymi spoločnosťami venuje aj autorským riešeniam – spolu s Patrikom Illom tvorí nádherné sklenené kúsky pod značkou Illola.

Čo pre Alexandru Stencel znamená krása?

“Krása pre mňa ako tvorcu znamená premyslený vizuálny systém, ktorý je skrytý tak, že ho nevnímame, ale intuitívne cítime. Systém, ktorý reflektuje okolie, harmonizuje s ním buď cez zladenie alebo opozíciu.

Nadčasovosť.

Súlad esteticky spojený so súladom procesu vytvárania.

Čistota technológií.

Logika alebo intuitívnosť.

Geometria upravená na vnímanie ľudským okom. Hranica medzi prísnym a voľným. Nekomplikovanosť alebo šialenstvo komplikovaného systému. Odvážne rozhodnutie – odvaha ísť do neistého. Zosúladenie minulosti a prítomnosti s víziou budúcnosti. Zastavenie sa v správnom momente. Rozhodnutie a konzekventné pokračovanie v rozhodnutí.”

Foto: Aleksandra Stencel/Lukáš Moravský

- Reklama -

Súvisiace príspevky

- Reklama -