Autentické príbehy, nadčasové témy

Alena Pallová – od IEM k novej kozmetickej rade àla Palla

0
Alena Pallová – od IEM k novej kozmetickej rade àla Palla

MUDr. Alena Pallová dosiahla úspechy s Inštitútom estetickej medicíny, ktorý si získal zaujímavú klientelu. Všetko nasvedčovalo tomu, že sa jej splnil najväčší sen. Alena Pallová však nezostala stáť. Rozhodla sa posunúť svoje horizonty ešte ďalej a pred nedávnom predstavila novú kozmetickú líniu àla Palla, o ktorej prezrádza viac v našom rozhovore.

 

Lekárka Alena Pallová, množstvo ľudí, samozrejme, väčšina žien vás pozná z úspešného pôsobenia v Inštitúte estetickej medicíny. Priznám sa, že váš príbeh, najmä vaše začiatky ma zaujali, ale oveľa viac ma dostali vaše nové aktivity a vytvorenie novej kozmetickej rady àla Palla.

Dermatológii sa naplno venujem niekoľko rokov a okrem Inštitútu estetickej medicíny, ktorý som pred desiatimi rokmi založila a ktorý patrí k najúspešnejším estetickým klinikám na Slovensku, sa neustále zaujímam o požiadavky svojich klientov, snažím sa napredovať, ísť s trendmi a svojím zákazníkom prinášať len to najlepšie, čo tento trh ponúka. Aj preto, úplne prirodzene, prišla túžba po vlastnej kozmetickej línii. S kozmetickými produktami pracujem denne, ale snaha mať tie vlastné, ktoré by boli na našom trhu tým najkvalitnejším, čo môže spojenie prírody a dlhoročných odborných skúseností ponúknuť, je len ďalším krokom v mojom profesnom živote. Sila prírody ma vždy fascinovala, je pre mňa zdrojom inšpirácie a práve v nej som našla aj zdroj krásy, ktorý teraz dokážeme ponúknuť každému. Kozmetika àla Palla je unikátnym projektom, výsledkom mnohých rokov tvrdej práce, ktorý by mal spĺňať tie najnáročnejšie kritériá. Ja sama som totiž náročný detailista, ale aj žena, ktorá pozná cenu svojho zdravia …

Mohli by ste našim čitateľom priblížiť niečo zo zákulisia vzniku tejto rady? Čo vás priviedlo k rozhodnutiu vstúpiť do nového biznisu? Prípadne, čo vás naštartovalo k vytvoreniu nového produktu?

Projekt àla Palla som v hlave nosila niekoľko rokov a rovnako dlho trvala aj jeho realizácia. Rozhodnutie priniesť na slovenský trh čisto prírodnú kozmetickú líniu, ktorá by v sebe niesla kód dlhoročných dermatologických skúseností a unikátnych ingrediencií treba totiž detailne prepracovať, aby bol výsledok čo najúčinnejší a spokojnosť klientov čo najväčšia. A myslím, že po pár mesiacoch, čo je àla Palla na trhu, sa moje vízie začínajú napĺňať. Naša kozmetika nielenže spĺňa tie najnáročnejšie kritériá a rešpektuje nové technológie, ale je vyrábaná s láskou k prírode a na jej unikátne zloženie, ktoré vynikajúco znášajú aj alergici, sme patrične hrdí. Svedčia o tom aj pozitívne ohlasy zákazníkov, ktorých spokojnosť nás samozrejme posúva ešte ďalej.

Ako vznikali produkty kozmetiky àla Palla? Muselo to byť mimoriadne náročné vstúpiť do úplne nového prostredia.

Áno, vymyslieť takto unikátny projekt, za ktorým si stojím nielen ako profesionál vo svojom odbore, ale aj ako žena, pre ktorú je krása a estetika rovnako dôležitá ako zdravie, nie je proces, ktorý má krátkodobú životnosť. àla Palla je výsledkom dlhoročných skúseností, no samotná realizácia trvala približne tri roky. Vývoj unikátnych receptúr a výber jednotlivých ingrediencií, ktoré získavame od najlepších dodávateľov z celého sveta si vyžaduje precíznu prípravu a plánovanie v každom jednom kroku. Receptúry produktov àla Palla boli zostavované podľa účelu ich použitia, s ohľadom na typ pleti a individuálne potreby zákazníkov. Zloženie jednotlivých krémov je prírodné, nevyužívame silikóny, ropné deriváty a iné neprípustné konzervačné látky. Naše produkty nie sú testované na zvieratách a sú šetrné k prírode, ktorú ako zdroj krásy nanajvýš rešpektujeme.

Pre koho je určená vaša kozmetika a aké možnosti ponúka?

Àla Palla je tým najkvalitnejším, čo môže zákazník zakúpiť, ak hľadá naturálnu kozmetiku – a to nielen s ohľadom na použité suroviny. To, že si neskracujeme cestu a nepoužívame syntetické komponenty, totiž považujeme za samozrejmosť. To, že produkty vyvíjame, vyrábame a balíme na Slovensku je však už prínos pre celú spoločnosť.

Nejde nám iba o krásu a sebavedomie žien, ale hlavne o zodpovedný prístup k vlastnej pokožke. Zdravie je to totiž to najhodnotnejšie, je tým najcennejším šperkom, ktorý nemožno ničím vyvážiť. Naše produkty vo všetkých aspektoch odrážajú hodnoty, ktoré do nich vkladáme. Vážime si každého zákazníka a robíme všetko preto, aby si on vážil nás. Sme totiž značka, ktorá má svoju cenu a je určená tým, ktorí vysoko vnímajú hodnotu vlastného zdravia a vystupovania. Snažíme sa spĺňať aj tie najnáročnejšie požiadavky klientov, ktoré mám za tie roky pôsobenia v dermatokozmetike z prvej ruky, a neustále napredovať.

Každý nový produkt, ktorý prichádza na trh si vyžaduje dôkladnú prípravu a najmä veľmi inteligentnú a intenzívnu kampaň, aby sa informácie o ňom dostali k potencionálnym zákazníkom. Na čo ste stavili pri kreovaní propagácie? Aké informačné kanály a možnosti ste si vybrali?

Samozrejme, marketing aj propagácia sú dôležitým aspektom pri každej novej značke. My však veríme, že našim rukopisom bude hlavne spokojnosť a odozvy zákazníkov samotných. Staviame teda hlavne na prvotriednej kvalite a poctivosti výrobkov, inovatívnosti a osobnom prístupe. Čo sa týka vizuálu, stavili sme na minimalizmus a dôraz na detaily. Chceme ísť s trendmi, prekvapovať a aktívne sa zapájať aj do podpory prevencie a poradenstva v oblasti zdravia. Značka àla Palla, to je však tím profesionálov, ktorí sa o jej napredovanie v každej oblasti starajú čo najlepšie. Čo sa týka propagácie, snažíme sa byť neustále na očiach, zapájať sa aj do spoločenského života a oslovovať aj osobnosti, ktoré majú pre spoločnosť prínos a dokážu inšpirovať. Byť aktuálni. V dnešnej dobe sú dôležitou súčasťou marketingu aj sociálne média, kde vieme deklarovať nielen výnimočnosť produktu, ale práve aj krok s trendmi a sústrediť sa na vizuál a prepojenie krásy, zdravia a životného štýlu. Onedlho spustíme aj vlastný blog, takže sa máte na čo tešiť.

Je samozrejmé, že podnikateľ očakáva od svojho produktu úspech. Preto by som sa chcel spýtať, ako vnímate úspech? Čo pre vás predstavuje?

Pre mňa je úspechom už len to, že robím čo ma napĺňa a môžem si plniť svoje sny. Mojím úspechom je spokojnosť každého jedného klienta, pretože vtedy viem, že to čo robím má zmysel. Hlbší zmysel.

Peter Fritz
Fotografie: Lukáš Kimlička / Archív àla Palla

www.myalapalla.com