Free Porn

Autentické príbehy, nadčasové témy

Volmanova vila: Architektonický poklad českého funkcionalizmu

- Reklama -

Presne takto vyzerá originálny český funkcionalizmus! Neskutočné miesto, prvorepubliková noblesa a veľkorysosť. To je Volmanova vila, ktorá je ojedinelou realizáciou medzivojnovej moderny.

Môžete tu vnímať rôzne prúdy európskej moderny.

Vila sa nachádza na pokojnom okraji stredočeského mestečka Čelákovice v obklopení rozľahlej záhrady,” informuje obľúbený český projekt Amazing Places. Jedna z najnákladnejších funkcionalistických víl celého Československa nedávno prešla generálnou rekonštrukciou, ktorá jej vrátila pôvodnú podobu a súčasne zaistila komfort.

Premyslený interiér

Nič preplnené, ale práve naopak. Čím menej vecí, tým lepšie. V interiéri sa nachádza niekoľko vzácnych a starostlivo vybraných kúskov nábytku. Ostré línie striedajú zakrivené steny a organické detaily. Elegantné, hladké povrchy v kontraste s tradičným kamenným murivom a travertínovým obkladom vyzerajú naozaj neskutočne.

Interiér je tvorený bohatou mozaikou luxusných materiálov, vo vile vidieť viac druhov mramoru, chrómové detaily aj exotické drevá. Predsunuté terasy evokujú kapitánske mostíky a v rôznych úrovniach funkčne aj esteticky prepájajú dom s okolitým parkom.

Veľkorysý priestor a dokonalé usporiadanie.

Kúsok histórie

Toto miesto si vysníval továrnik a mecenáš Jozef Volman. Jednu z najkrajších a najdrahších rezidencií prvej republiky pre neho v rokoch 1938-1939 navrhli mladí avantgardní architekti Karol Janů a Jiří Štursa. Veľkolepý areál vily je vynikajúcou ukážkou moderného bývania medzivojnovej doby, tým najlepším z českého funkcionalizmu a architektúry a myšlienok Le Corbusiera, ktorý bol pre architektov veľkou inšpiráciou a vzorom.

Výrazná Farebnosť. Všimnete si ju aj v kúpeľni.

Ubytovanie ako zážitok? Tu určite

Ako hovorí samotný projekt Amazing Places, tak sa môžete ubytovať v apartmáne slečny Ludi, ktorý je k dispozícii iba na pár dní v roku. “Prebudíte sa v obklopení krásneho dobového nábytku a doplnkov z rúk slávnych českých dizajnérov. Nezabudnite ani na kúpeľ v mramorovej kúpeľni či na prechádzku rozľahlou záhradou nad jazerom. Užiť si môžete aj večerný drink na strešnej terase pri západe slnka alebo raňajkách v spoločnosti srniek, ktoré sa často prechádzajú priamo pod oknami spálne.”

Pripravila Martina Baumann, zdroj fotografií: AMAZING PLACES

- Reklama -

Súvisiace príspevky

- Reklama -