Autentické príbehy, nadčasové témy

Amedei – veľkonočné vajíčka v baleniach farby jari

0
Amedei  – veľkonočné vajíčka v baleniach farby jari

Veľká noc okrem samotnej podstaty ponúka aj potešenie pre milovníkov čokoládových vajíčok, chutných symbolov jari. Tak prečo si nepredstaviť novú ponuku známej čokoládovne z Toskánska.

 

Veľkonočné, 400 gramové vajíčka z čistej čokolády sú k dispozícii v dvoch rôznych baleniach  – jedno v lososovom tóne a druhé v akvamarínovom tóne – špeciálne vyrobené buď z tmavej čokolády alebo zmiešanej čokolády.

Cecilia Tessieri, šéfka čokoládovne, vytvorila tieto krásne symboly jari z vynikajúcej a ocenenej čokolády: mliečna čokoláda Toscano Brown, ktorá bola odmenená cenou „Tavoletta D’Oro“ 2017, jedným z najprestížnejších ocenení, ktoré sú určené pre výrobcov vysoko kvalitnej  čokolády v Taliansku. Tmavá čokoláda nazvaná Toscano Black 70% pochádza takisto z dielne Amedei a môže sa pochváliť  mnohými medzinárodnými oceneniami.

Rovnako žiarivé farby sa používajú pre malé lahodné veľkonočné vajíčka Ovett Toscani, ktoré sú umiestnené v krabičkách. Zaujímavosťou je, že krabičky sa otvárajú ako kvety.

Stopätnásť gramové vajíčka z lahodnej čokoláda sú uložené v dvoch rôznych krabičkách. V jednej sa nachádza 9 tmavých malých čokoládových vajíčok zabalené v obaloch s teplým tónom farieb. V druhej sú uložené zas vajíčka zabalené v obale v chladných tónoch farieb.  Krabičku tvoria 3 malé vajíčka z mliečnej čokolády s plnkou z čokolády Gianduja (hodvábne hladká čokoláda z kakaa a 30% orieškovej pasty) spolu s ďalšími troma vajíčkami z tmavej čokolády s mandľovou plnkou a troma vajíčkami z bielej čokolády a náplňou z lieskových orieškov.

Jediné, čo k tomu musíme dodať, je popriať vám veselú Veľkú noc s čokoládou.

 

Amedei / Peter Fritz

Fotografia: Amedei Press

 

www.amedei.it